16.7 C

Prvoligaš Istra slomila otpor našeg Poleta tek u samoj završnici 1. kola Hrvatskog nogometnog kupa

Polet iz Svetog Martina na Muri časno se oprostio od daljnjeg natjecanja u Hrvatskom nogometnog kupu nakon što je doživio poraz 0:2 od prvoligaša Istre 1961 u samoj završnici utakmice 1. kola na domaćem terenu.

Nakon cjelodnevne kiše inače idealni travnjak stadiona u Svetom Martinu na Muri nije bio najboljem stanju, što je išlo na ruku našoj momčadi koja je igrala u zatvorenoj formaciji nego inače i pokušala što bolje parirati prvoligašu.

Puljani su izveli sastav u kojem su od početka utakmice priliku dobili igrači koji imaju manju minutažu i to su iskoristili domaći da budu gotovo ravnopravni suparnik.

U prvom dijelu Istra je došla do prve veće prilike i udarca prema golu tek u 42. minuti, ali se istaknuo domaći vratar Jambres. Što se tiče Poleta, nakon tridesetak minuta igre bila je jedna sumnjiva situacija u gostujućem kaznenom prostoru, domaći su tražili penal nakon što je pao Šarić, ali na kraju se pokazalo na tv snimci da prekršaja ipak po svemu sudeći nije bilo, a još je naš igrač malo prestrogo zaradio i žuti karton.

U nastavku dominacija gostiju, ali Polet se odlično držao sve do završnice. Tada je gostujući trener Budicin u igru ubacio najjače napadačke adute Gržana i Guzinu i to je donijelo ploda. U 87. minuti Guzina je zabio za 0:1, a pobjedu je potvrdio Špoljarić u sučevoj nadoknadi za konačnih 0:2. (md, dz)