5.6 C
Utorak, 19 ožujka, 2024

Poraz Zrinskog od favoriziranog Umaga

Ove srijede u 22. kolu 1. HRL za žene Zrinski je bio domaćin treće plasiranom Umagu.
U prvom poluvremenu ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, a na odmor Zrinski odlazi s golom prednosti (12:11). U nastavku Zrinskice se drže do 39. minute kada je rezultat izjednačen (17:17). Nakon toga pa do kraja favorizirane gošće iz Umaga pojačavaju ritam i preuzimaju inicijativu. U 50. minuti imaju +6 (19:25), da bi susret okončale zasluženom pobjedom 22:28. Najefikasnija u domaćim redovima ponovo je bila Lea Vukojević sa 7 pogodaka, dok su po 4 postigle Gudelj i Borković.
Nakon 22. odigrana kola Zrinski je na 10. mjestu s 18 bodova, izvan zone ispadanja.
Još su preostala 4 kola do kraja, a u slijedećem naredne srijede, 19. svibnja, Zrinski gostuje u Sinju. (d)