15.6 C

Polet i Međimurje vraćaju se s gostujućim pobjedama, novi poraz Rudara

U 10. kolu 3. HNL Sjever Polet je u derbiju kola nadvisio vodeću Mladost u Ždralovima. Igrači Poleta bolje su ušli u igru i poveli već u 5. minuti golom Mihalića. U 29. minuti Patafta povisuje na 0:2 i tim rezultatom se odlazi na odmor. U nastavku nastojanja domaćih da smanje ostvaruju se u 80. minuti, ali više nisu mogli i Polet odnosi zasluženo tri boda pobjedom 1:2.

U međususjedskom derbiju Međimurje je bilo bolje od Varteksa u Varaždinu rezultatom 1:3. U prvom dijelu po nekoliko prilika s obje strane međutim bez golova. Početak drugog poluvremena rezultirao je vodstvom Varteksa u 49. minuti kada mladi Rožmarić dobro pogađa s osamnaest metara. Međimurci se brzo vraćaju u igru i poravnavaju dvije minute kasnije lijepim golom Dominika Glavine. Međimurje je nametnulo tempo, zavladalo terenom i rezultat toga je vodstvo u 62. minuti. Kapetan Hranilović odlično pogađa iz slobodnog udarca s nekih dvadeset metara, neobranjivo preko živog zida. Igrači trenera Goričanca i dalje su u naletu i traže treći gol koji su i postigli u sudačkoj nadoknadi, a strijelac je bio mladi Mihoković.

Rudar je i dalje bez pobjede, a novi su doživjeli na domaćem terenu od Bjelovara rezultatom 1:3. Gosti u vodstvo dolaze u 43. minuti golom Pranjića, a početkom nastavka u 49. minuti imaju 0:2, a zgoditak postiže Fajić. Rudar se ne predaje i u 57. minuti golom Škvorca smanjuje na 1:2. Domaći nisu zadovoljni suđenjem jer smatraju da im nije dosuđen kazneni udarac, a poništen im je i gol za izjednačenje. U 84. minuti Arap zabija za konačnih 1:3.

Rezultati 10. kolo: Mladost – Polet 1:2, Varteks – Međimurje 1:3, Rudar – Bjelovar 1.3, Podravina – Papuk 2:2, Virovitica – Radnik Križevci 2:3, Koprivnica – Podravac 2:2.