16.7 C

Pobjeda Zrinskica nakon drame u Kutiji šibica u Zagrebu

Drama u Kutiji šibica na kraju je pripala Zrinskom. Mnogo uspona i padova u igri obje ekipe bilo je tijekom susreta.

Nakon praktički potpuno izjednačenih 20. minuta, Trešnjevka uspijeva napraviti niz od četiri pogotka zaredom i minus dva (6:8), pretvoriti u vodstvo 10:8. Ali, gošće u posljednjim sekundama postižu novi pogodak i na odmor odlaze s minus jedan (10:9).

Sjajna Gabriela Gudelj s četiri pogotka u samo šest minuta nastavka, uz jedan Melani Balić, odvodi Zrinski do plus četiri (10:14). Sve do sredine drugog dijela, gošće čuvaju tu prednost. Onda slijedi serija Trešnjevke od pet pogodaka u nizu, uz dva nerealizirana sedmerca i prednost je sada na strani domaćih, 17:16.

U preostalih sedam minuta, Čakovčanke su ipak bolje reagirale i uspjele postići četiri, a primile samo dva pogotka i na kraju slavile 19:20. Najbolji strijelci u redovima Zrinskog bile su Gabriela Gudelj sa sedam i Lea Vukojević sa šest pogodaka.

U idućem kolu, ove subote od 17.30 u dvorani Graditeljske škole Zrinski dočekuje Dugo Selo 55.