4.4 C
Utorak, 16 travnja, 2024

Pobjeda rukometaša Čakovca u međimurskom derbiju

U 8. kolu 1. HRL Sjever u dvorani Graditeljske škole u međimurskom derbiju Čakovec je bio domaćin rukometašima Preloga.

Od samog početka rukometaši Čakovca nametnuli su ritam i  u 14. minuti imaju pet golova prednosti (10:5). Međutim mlada ekipa iz Preloga se ne predaje i u 26. minuti dolazi na gol zaostatka (15:14). Ipak golovima Tkaleca i Antunovića Čakovec na odmoru ima tri gola prednosti (18:15).

U nastavku, u prvih deset minuta igrači trenera Canjuge dižu vodstvo, tako da je u 40. minuti 26:19. U 49. minuti je 33:26 da bi  do kraja gosti iz Preloga pojačali ritam i uspjeli se približiti domaćinu koji pobjeđuje golom razlike 36:35.

U domaćim redovima nezaustavljiv je bio Marko Tkalec s 11 pogodaka, dok je Marko Antunović pogodio 10 puta, od toga je poentirao iz svih sedam sedmeraca. Kod Preloga Karlo Zadravec je zabio 8 golova, a Toplek  i Novak pogodili su 7 puta.

Ovom pobjedom Čakovec je na 5. mjestu i ima 10 bodova, tri manje od prvog KTC-a.