Nogometni kup: Međimurje u finalu, remi 3:3 u drugoj utakmici polufinala u Sv. Mariji

Vatromet golova u polufinalnim utakmica Kupa MNS-a koje su odigrane na Praznik rada u Svetom Martinu na Muri i Svetoj Mariji.

U uzvratu vodeći sastav 4. HNL Čakovec-Varaždin domaći Polet nije uspio iskoristiti prednost domaćeg terena i u finalu je hrvatski drugoligaš Međimurje. Čakovečki sastav odigrao je ovog proljeća jednu od najboljih utakmica kada je bilo najpotrebnije i slavio pobjedu 4:2 u sjajnom dekoru i punom stadionu pred oko 1000 gledatelja u Svetom Martinu na Muri. Prva utakmica u Čakovcu završila je 2:2.

Međimurje je napravilo inače veliki preokret. Naime, domaći su u ranoj fazi utakmice golovima Medveda i Mezge već nakon 20 minuta igre vodili 2:0. Iako su gosti pokušali smanjiti, nisu bili previše opasni, sve do pred kraj prvog dijela kada Munivarana smanjuje na 1:2.

Taj gol kao da je presjekao domaćina, pa je u nastavku dominirao drugoligaš. Uglavnom je prijetio opasnim udarcima s odstojanja, a onda je premoć gostiju došla do izražaja u zadnjih dvadesetak minuta. Najprije je Ikić u 67. minuti poravnao na 2:2, a u samoj završnici Međimurje je stiglo do pobjede. Sjajnim euro-golom Ikića koji je zabio s nekih 25 metara za 2:3 u 87. minuti, a onda je Munivrana u samom finišu postavio konačnih 2:4 za plasman Međimurja u finale.

Veliki broj golova pred oko 700 gledatelja u Svetoj Mariji gdje je odigrana prva utakmica polufinala. Gostovalo je Nedelišće i izvuklo povoljan rezultat 3:3. Mogli su i puno bolje proći, ali nisu uspjeli s igračem manje zadržati prednost od 3:1. Domaća Mladost stigla je u samoj završnici do poravnanja.

I tu su domaći poveli zgoditkom Vlaha već u 5. minuti. Gosti iz Nedelišća ubrzo poravnavaju zgoditkom Lime. Samo četiri minute kasnije potpuni preokret. Vizinger u 18. minuti zabija za 1:2.

U nastavku je domaćin dobio igrača više u 66. minuti nakon što je Vibovec srušio domaćeg igrača u izglednoj poziciji za postizanje zgoditka. Međutim, minutu kasnije šok za Mladost. Slunjski s oko 45 metara postiže lobom sjajan gol za 1:3.

Ipak, domaći do kraja koriste igrača više. Pet minuta prije kraja Igrec smanjuje na 2:3, a nakon što je za domaćina dosuđen penal u 90. minuti, u 91. Gašparić ga realizira za konačnih 3:3. U ovoj utakmici tako sve ostaje otvoreno za uzvrat u kojem će Nedelišće biti hendikepirano neigranjem Vibovca i Mesarića koji su zaradili isključenja.