13.9 C

Mladi košarkaši Međimurja U-15 među 8 u Hrvatskoj

Pretkadeti Košarkaškog kluba Međimurje ušli su Final 8 najboljih 8 ekipa Hrvatske u konkurenciji U-15 nakon pobjede protiv zagrebačkog Larusa 82:66.

Mladi košarkaši našeg drugoligaša kontrolirali su tijek cijele protiv gostiju iz Zagreba koji su ‘pikirali’ upravo naše za protivnike u osmini-finala, ali bila im je to loša računica.

Utakmicu je Međimurje prelomilo u drugoj četvrtini kad su u jednom trenutku vodili 25 razlike.

U trećoj četvrtini gosti su pokušali sve da se priključe, ali borbeni mladići čakovečkog sastava to nisu dopustili i zadržali su prednost do kraja utakmice.

Najefikasniji u redovima Međimurje bio je Kranjčec s 22 poena, Novak je zabio 15, Hren 13, Rodek 10, Beuk 9, Šarić 8, Zaspan 3, Balent 2, a još su igrali: Šimunić, Džerdži i Zember. Ekipu uspješno vodi Stjepan Novak.

Plasman među 8 najboljih u zemlji izborila je i ekipa Rudara iz Murskog Središća (čine je mladići iz Zagreba) koja je u subotu bila jako uvjerljiva protiv Dubrovnika 113:50.

Tako da dva međimurska kluba imaju svoje ekipe u samoj državnoj završnici, što je veliki uspjeh za međimursku košarku.

Oba dvije ekipe imaju teške protivnike u četvrt-finalu koje se igra u četvrtak Zagrebu, Rudar igra protiv Cibone, a Međimurje protiv Zadra.