6.1 C
Četvrtak, 18 travnja, 2024

Međimurje dvaput vodilo i na kraju 4:2 izgubilo u vatrenoj atmosferi u Zmijavcima

U vatrenoj i pravoj navijačkoj atmosferi (!?) i velikom pritisku prema sucima u Zmijavcima u Imotskoj krajini, Međimurje nije izdržalo i usprkos vodstvu u prvom poluvremenu 1:0 i u nastavku 2:1, na kraju su domaći slavili velikim preokretom 4:2.

Bila je to mirna i ne previše zanimljiva utakmica sve do vodstva Međimurja u završnici prvog dijela iz penala. Gol je postigao Havelka s bijele točke, dok je prethodno srušen raspoloženi Marcijuš.

Penal je bio okidač pritiska prema sucima, koji se u prijenosu čuo sa svih strana (stotinjak navijača koji su se vidjeli u prijenosu na Youtube kanalu bilo je na tribinama, ali nominalno izvan ograde !?).

Povećao se pritisak do maksimuma nakon sporne situacije u zadnjoj minuti prvog dijela, kad su domaći nakon gužve tražili gol, jer su smatrali da je lopta prešla gol crtu.

U nastavku je domaćin izašao ekstra motiviran i vrlo brzo izjednačio golom Ćapine. Ali, to nije šokiralo naše, jer su vrlo brzo uzvratili i opet poveli 1:2. Hasanović je pucao, a jedan domaći igrač skrenuo je loptu u vlastitu mrežu.

Sada su se domaćini činili grogirani, ali pjesma i navijanje vratilo ih je u susret.

Igrali su na gužve u kaznenom prostoru Međimurja i ubačajima iz prekida i to im se isplatilo.

Najprije su zaista lijepim golom Šalinovića škaricama iz jedne gužve poravnali na 2:2, a ubrzo i poveli 3:2 drugim golom Ćapine, nakon ubačaja i neodlučne reakcije obrane čakovečkog sastava.

Naši su na teškom terenu pokušali u završnici susreta stići barem do boda koji se činio izgledan u većem dijelu susreta, ali su primili četvrti u u 85. minuti u svoju mrežu.

Međutim, valja istaći da se to dogodilo nakon što uplašeni glavni sudac nije svirao čisti kazneni udarac za Međimurje i dok su igrači protestirali iz brze kontre Croatia je zabila za konačnih 4:2.

Na kraju slavlje domaćina kao da su osvojili naslov prvaka, iako im ova utakmica ne znači previše za poredak na tablici, dok Međimurje nastavlja borbu za opstanak.

Dobra je vijest što druge ekipe tri prvoligaša vjerojatno neće igrati iduće sezone 2. HNL, što je Hajduk i službeno objavio. Tako će se morati izbjeći samo zadnje mjesto na tablici, ali i to će biti za naše Međimurje vrlo zahtjevan zadatak.