Matija Trstenjak osvojio broncu na Nacionalnom prvenstvu u Metkoviću

Ovaj vikend u subotu u Metkoviću održano je Nacionalno prvenstvo R. Hrvatske u MTB disciplini Eliminator.

BK Mura Avanturu su predstavljali u zajedničkoj kategoriji svih Mastera, Elitaša i Juniora, Matija Trstenjak koji je osvojio broncu i Božidar Mavrin koji je osvojio 5. mjesto.

U nedjelju također u Metkoviću održana završnica Hrvatskog kupa u XCO disciplini kao i C1 utrka koja se boduje za svjetski rang. Na zahtjevnoj  kamenitoj  od kiše natopljenoj i skliskoj stazi nastupili su takmičari iz Hrvatske ,Slovenije, Italije, Njemačke, BIH, Srbije, Crne Gore, Češke, Poljske i Argentine.

BK Mura Avanturu su predstavljali Matija Trstenjak i Božidar Mavrin. Matija je vozio u žestokoj konkurenciji juniora gdje su se natjecali nacionalni prvak Makedonije koji je završio na 5 mjestu, nacionalni prvak Bosne i Hercegovine koji je završio na 6 mjestu, jedan od najboljih slovenskih Juniora koji je pobijedio na utrci, dok je Matija Trstenjak osvojio sjajno 3 mjesto. Božidar Mavrin u Elite kategoriji osvojio je 15 mjesto.

Također su se nakon utrke podijelile nagrade hrvatskih KUP-ova u disciplinama maraton i olimpijski cross.

Matija Trstenjak je u disciplini maraton vozeći samo 3 od 4 utrke osvojio dovoljno bodova „tek“ za 2. mjesto, Božidar Mavrin osvojio je također 2. mjesto, kao i Marko Žnidarić u kategoriji master. Ukupno je BK Mura Avantura zauzela također sjajno 2. mjesto od 31 kluba koliko ih se natjecalo u ovom KUP-u.

U hrvatskom KUP-u u disciplini olimpijski cross Matija je vrijedno sakupljajući bodove po utrkama sakupio bodova za ukupno srebrnu medalju, isto kao i Božidar Mavrin. Ukupno je BK Mura Avantura sakupila bodova dovoljno za odlično 7. mjesto od 41 kluba u R. Hrvatskoj koji se natječu u ovoj kraljevskoj MTB disciplini.

Sve u svemu jako uspješna sezona za naše natjecatelje kao i za naš biciklistički klub Mura Avantura.