Mario Kovačević startao s dvije pobjede

Poznati trener na sjeveru Hrvatske i još uvijek aktivni nogometaš NK Drava iz Kuršanca probudio je momčad Varaždina.

Mario Kovačević proteklog je tjedna preuzeo klupu Varaždina, nasljedivši Maria Carevića. Dan poslije već je imao premijerni nastup u kupu na gostovanju u Sesvetama, a u tom ogledu Varaždin je slavio 3:2. Prvi i drugi pogodak na susretu zabili su Međimurci, Niko Domjanić i Stjepan Igrec.

Četiri dana kasnije, Kovačević je ponovno imao težak posao na neugodnom gostovanju u Solinu, ali i taj zadatak Kova i njegovi “puleni” rješili su s odličnom ocjenom. Pogocima Šege i Herrere, Varaždin je napokon upisao prvenstvenu pobjedu s kojom se približio vodećim momčadima.

Varaždin je prvo poluvrijeme izgledao onako kako svi želimo. Igrali smo kombinatorno, rastrčano, čvrsto i odgovorno. Postigli smo dva pogotka, gađali vratnicu i gredu i imali još pregršt prilika, komentirao je Kova posljednji susret sa Solinom.

U susretu sa Solinom igrali su Stjepan Igrec od 65. minute te Leonard Vuk od 91. minute. U sljedećem kolu Varaždin dočekuju Croatiju.