13.8 C

Kup Krešimir Ćosić: Podravac zasluženo slavio u Čakovcu, suci pokvarili finale

Podravac Virje pobjednik je finala regionalnog Kupa Krešimir Ćosić i ide u daljnju fazu natjecanja hrvatskog košarkaškog kupa. U finalu koje je odigrano proteklog petka u dvorani I. OŠ Čakovec svladali su uvjerljivo naše Međimurje s 71:88 (41:43).

U prve dvije četvrtine izjednačeno stanje stvari na terenu, u kojoj su se obje momčadi izmjenjivale u vodstvu, a Međimurje je moglo “na poluvrijeme” otići i s prednošću da gosti nisu u posljednjim trenucima zabili tricu.

Međimurje je ispustilo konce igre u nastavku, u trećoj četvrtini. Tada je trener Mario Novak odlučio povisiti postavu, uveo je sam sebe u igru i to se nije baš pokazalo dobrim potezom. Naime, gosti su odigrali vrlo agresivno, s presingom po cijelom terenu i s manjkom “malih” igrača na terenu domaći su upali u probleme.

Izgubili su brzopleto nekoliko lopti za lake koševe gostiju, suci nisu kažnjavali preagresivnu igru Podravca u kojoj je svaki kontakt bio na rubu faula, što je rezultiralo dodatnom nervozom kod domaćina i sve je bilo gotovo.

Podravac je na brzinu, već u pet minuta igre u trećoj četvrtini, odnosno u 25. minuti igre poveo 15-20 koševa razlike, što je održao do kraja.

Da se nažalost ovog puta mora pričati o sucima, pokazali su isti u posljednjoj četvrtini kada su bez obzira na visoko vodstvo gostiju i dalje iritirali sa svojim pristranim odlukama. U nekoliko navrata kada su domaći smanjili na -12 razlike opet su oni bili ti koji su željeli biti u prvom planu, nedosudivši nekoliko čistih prekršaja igrača Podravca.

Sve to donijelo je dodatnu nervozu igrača Međimurja koji su zaradili nekoliko tehničkih i namjernih osobnih grešaka. Iritantnim suđenjem na štetu domaćina, kao da su željeli da upravo oni umjesto igrača budu ti o kojima se priča nakon svega i nepotrebno su bacili sjenu na inače zasluženu pobjedu gostiju iz Virja.

Danijel Krajačić s 25 poena bio je daleko najraspoloženiji igrač domaćina, dok je u ekipi Podravca očekivano najbolji bio Stefan Zadravec koji briljira na startu sezone i u Čakovcu je u najvažnijim trenucima utakmice bio nerješiva enigma za obranu Međimurja s 34  postignuta koša.

Finale regionalnog kupa pokazalo je da Međimurju protiv ozbiljnih protivnika nedostaju 2-3 kvalitetna igrača u rotaciji i to će u ovoj sezoni 2. hrvatske košarkaške lige sjever u koju se vratio upravo Podravac, a tu je opet i ludbreški Grafičar, za naš klub s ovim igračkim rosterom biti najveći problem.