8 C

Kup Hrvatske (Ž): U polufinalu Zrinskice poražene od Podravka Vegete

Sam uspjeh i to povijesni, bio je plasman Zrinskog na završnicu Kupa u Poreču. Poraz 35:23 u polufinalu od aktualnih prvakinja bio je očekivan.

Nakon desetak minuta izjednačene igre i serije pogodak za pogodak, Podravka prva  uspijeva stići do dva razlike. U 13. minuti rekorder po broju naslova pobjednika Kupa, vodi 8:6 i do tada je Zrinski još parirao. Kako se približavao kraj prvih 30. minuta, pogreške i umor učinili su svoje kod Zrinskog, tako da je iz minute u minutu rasla prednost Podravkašica. Na predah je Podravka odnijela velikih devet razlike, 20:11.

U nastavku  nekoliko vrlo lijepih obrana, Marta Kozjak dala je priliku Zrinskom da smanji zaostatak. Tako je u 34. minuti bilo minus šest, 20:14. Nakon toga nije Podravka previše smanjivala tempo do kraja susreta, vukla je kontru za kontrom pa je ta razlika na kraju porasla na  +12, (35:23).

Kod Zrinskog, najefikasnija je bila Gabrijela Gudelj s osam pogodaka. (d)