6.7 C
Petak, 19 travnja, 2024

Jambrovićev doprinos u pobjedi nad Splitom

Šibenka je na Baldekinu u 9. Kolu HT Premijer upisala pobjedu protiv ABA ligaša i vodeće momčadi Premijer lige Splita rezultatom 83:72.

Šibenka je upisala prvu ovosezonsku domaću prvenstvenu pobjedu. I to protiv vodeće momčadi HT Premijer lige Splita, koji je na Baldekin stigao s omjerom 7-1. Međutim, papir je jedno, a parket nešto drugo i narančasti su nakon hrabre, borbene utakmice slavili sa 83:72 i to bez dvojice važnih igrača (Paića i Pleadina) i tek što su izašli iz izolacije.

Gosti su nakon prvih deset minuta imali šest poena prednosti (19:25), ali nakon odlične druge četvrtine domaćin preokreće i na pauzu odlazi s minimalnom prednošću (42:41). Ravnopravna bitka na paketu vodila se i u nastavku, točnije, narančasti su za još pola koša povećali svoju prednost i u odlučujućih deset minuta ušli sa 61:59 vodstvom.

Uvjerili su se Šibenčani da definitivno mogu protivjedne od naših najboljih ekipa i tako osokoljeni na startu posljednje četvrtine rade 8:0 seriju za +10 (69:59), pet i pol minuta prije kraja, da bi četiri minute prije kraja prednost još malo podigli (75:64). A nakon što je Rebić stavio daleku tricu za 78:64, pobjeda je bila na dohvat ruke. A na kraju i u rukama.

Čakovečki košarkaš Patrik Jambrović na terenu je proveo 29 minuta, a u tom vremenskom periodu postigao je pet koševa, a u statistici je dodao 4 osvojene lopte, 6 skoka i 2 asistencije.