4.4 C
Utorak, 16 travnja, 2024

IV. HNL: Pušćine slavilo u Sv. Martinu na Muri, Dinamo zaustavio nepobjedivost Bednje

Gledatelji su mogli uživati u utakmicama 8. kola 4 HNL ČK – VŽ, jer su vidjeli čak 34 gola što je 4,25 golova po utakmici.

Najveće iznenađenje priredili su igrači Borisa Đorđevića iz Pušćina koji su takvo što i nagoviještali svojim igrama u dosadašnjem dijelu. Zasluženo su dobili Polet u Svetom Martinu na Muri u utakmici koju su praktično riješili u prvom dijelu kada su golovima Kocijana, Kišića i Meseca vodili 1:3 .U obostrano borbenoj utakmici domaćin je u sudačkoj nadoknadi uspio jedino smanjiti rezultat golom Medveda na konačnih 2:3.

Preložani su igrali vrlo dobro u dosadašnjem tijeku prvenstva, ali su sada teško stradali u Sračincu iz kojeg su se vratili s pet golova u mreži. Lider Varteks trenutno dominira u ligi i ima pet bodova više od drugoplasirane Bednje petardom je ispratio goste iz Preloga. Nakon prvog dijela Varteks je već vodio 3:0 golovima Kukeca (25.), Šoštarića (32.) i Kuhara (45.), da bi u drugom dijelu dodao još „samo“ dva. Prvo je u 63. minuti pogodio Broz, a potom i Šoštarić iz penala pet minuta prije kraja. Kako sada igraju, Varteksovci nemaju pravog konkurenta u ovoj ligi.

Drugoplasirana Bednja izgubila je nakon što to nije u više od 20 uzastopnih prvenstvenih utakmici proljeća i ove jeseni. Dinamo iz Domašinca s dvije uzastopne pobjede pokazao je da ima karakter bez obzira što možda nedostaju još jedan-dva igrača u rotaciji kada su prisutne ozljede i kartoni. U borbenoj i preoštroj utakmici u kojoj je sudac Vugrinec svakoj ekipi podijelio po pet žutih i po jedan crveni karton (pridošlom Jariću). Puleni Nikole Goričanca pokazali su karakter, preokrenuli rezultat 0:1 u 3:1 i pobijedili vrlo dobre goste iz Beletinca. U važnoj pobjedi probudio se Krznar koji je bio dvostruki strijelac, a jedan je zabio najbolji igrač na utakmici mladi David Kovač.

Gostujućom pobjedom u Turčinu Rudar izgleda izlazi iz krize. Dva zgoditka Skolibera i jedan Zadravca osim tri boda lakše diše trener Željko Domjanić i momčad koja je dobila ovim veliki podstrek pred najveći lokalni derbi u kojem u subotu “laporniki” dočekuju Polet.

S 3:2 završio je susret starih rivala Međimurca i Podravine. I tu je bilo preokreta. Gosti iz Ludbrega nakon početnog vodstva u 25. minuti ne koriste veliku priliku za povećanje vodstva kada ne zabijaju iz kaznenog udarca. Domaćin to kažnjava i s dva gola Golika i jednim Štrukelja preokreće rezultat za važna tri boda.

Sloga je u Čakovcu propustila brojčanu prednost koju je imala više od sat vremena. Protiv odličnih gostiju iz Nedeljanca uspjeli su jedino ubažiti poraz u posljednjoj minuti.
Omladinac nije uspio kod posljednjeg Novog Marofa iako je vodio golom Japanca Sato Yamata. Domaćin preokreće u drugom poluvremenu i prepušta fenjer Jalžabetu.

Oni su stradali u Nedelišću koje im je napunilo mrežu. Nakon tri kola Nedelišće je došlo do vrijedne i važne pobjede i osokoljeno čeka općinski derbi s Međimurcem.

Rezultati: Polet – Pušćine 2:3, Međimurec – Podravina 3:2, Varteks – Mladost Komet 5:0, Sloga – Nedeljanec 1:2, Dinamo – Bednja 3:2, Nedelišće – Jalžabet 4:0, Novi Marof – Omladinac 2:1 , Dubravka/Zagorac – Rudar 1:3. (md)