10 C
Četvrtak, 18 travnja, 2024

HEP Superliga (M): Muke MSTC Čakovca u prvoj polusezoni

Stolni tenis/ HEP Superliga (M) – 6. kolo

Odigravanjem 6. kola trebao je završiti prvi dio sezone HEP Superlige za igrače. Trebao, ali je zbog pandemije COVID-19 još ostalo neodigrano deset utakmica, koje bi se trebale odigrati prije negoli započne drugi dio, u terminima koje će odrediti i odobriti Natjecateljska komisija. Sve utakmice su odigrale samo dvije momčadi i to naš MSTC Čakovec i osječki Vodovod pa je jedino kod njih moguće ocijeniti učinak, kojim Osječani s pet pobjeda i šest poraza mogu biti i te kako zadovoljni, a Čakovčani sa svih jedanaest poraza nimalo. Čak što više prošli su velike muke, jer su osim svih izgubljenih utakmica dobili samo tri partije i uvjerljivo su posljednji na tablici. U subotu su u završnici polusezone gostovali kod STK Zagreba i izgubili s 3:0 u utakmici u kojoj je najviše pokazao Filip Godina, koji je dobio dva seta afirmiranoga Nenada Juzbašića,  još je jedan set osvojio Filip Panić protiv Borne Peteka, dok je trener Samir Kučević, koji je zamijenio spriječenoga Matiju Barić izgubio 3:0 od Frana Mihaljevića. U nedjeljnoj pak su utakmici skoknuli na Jadran, do Zadra, gdje im je protivnik bio domaći Donat. I tamo su, u najjačem sastavu, izgubili s 3:0, u utakmici u kojoj je jedini set upisao Filip Godina protiv Tomislava Zubčića, a s po 3:0 su svoje partije uvjerljivo izgubili Matija Barić od Danijela Mijatovića i Filip Panić od Antonija Goje.

REZULTATI:

Pula – Dugo Selo 3:0, Vodovod – Libertas Marinkolor 0:3, Cibalia – Split 3:2, STK Zagreb – MSTC Čakovec 3:0 (Petek – Panić 3:1 /11:6, 11:13, 11:7, 11:6/, Juzbašić – Godina 3:2 /7:11, 11:5, 8:11, 11:8, 11:5/, Mihaljević – Kučević 3:0 /11:6, 11:5, 11:5/), Donat – STARR 3:2, Pula – Požega 0:3, Vodovod – Split 2:3, Cibalia – Libertas Marinkolor 0:3, STK Zagreb – STARR 3:0, Donat – MSTC Čakovec 3:0 (Zubčić – Godina 3:1 /8:11, 11:8, 11:7, 11:5/, Mijatović – Barić 3:0 /11:5, 12:10, 11:7/, Goja – Panić 3:0 /11:3, 11:6, 11:6/), utakmice GSTK Zagreb – Požega i GSTK Zagreb – Dugo Selo su odgođene.