7 C

Flikovke iz Šenkovca ponovno rasturaju: Iz Opatije se vratile s vrhunskim rezultatima!

Natjecanje World Dance Masters održalo se od 1. do 5. rujna 2021. u prekrasnoj Opatiji. Među 4000 kvalificiranih plesača svijeta na svjetskim finalima Dancestara i ove su godine nastupile naše fantastične akro plesačice plesno gimnastičkog kluba Flik Šenkovec te ponosno nosile hrvatske boje i osvojile vrhunske rezultate.

Tako je koreografija Aliens u  disciplini acro dance formation u juniorskoj kategoriji osvojila 1. mjesto u A ligi.

Zlatne djevojke su Leni Novak, Marta Novak, Eva Novak, Eva Vinkovic, Anela Golubovic, Vida Mlinaric, Mia Legin, Mia Goričanec, Leona Kajmovic, Kiara Vugrinec, Lara Podvezanec, Idora Gogic, Jana Magdalenic, Viktoria Vrbanec, Kimi Taradi, Ina Hajdinjak, Eva Varga, Saša Matic i trenerice Tatjana Stojiljkovic i Edita Gorski.

Solistica Marta Novak u kategoriji djeca osvojila je 1. mjesto koreografijom Vogue. Akro duet Saša Matić i Eva Varga koreografijom Game of survival osvojile su 2. mjesto svjetskih finala u juniorskoj konkurenciji.

U sklopu natjecanja “flikovke” su sudjelovale na brojnim plesnim radionicama i seminarima svjetski poznatih plesnih pedagoga i koreografa što će im sigurno poslužiti kao motivacija za daljnji rad i napredak.

Koreografije World Dance Masters finala možete uživo pogledati 25. rujna u 19:30 u Atriju Starog grada Zrinskih na Europskom tjednu sporta.