15 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Final Four Kupa regija: Pretkadeti Međimurja dobri u Sinju, Hren protiv Dinama zabio 38 poena

Pretkadeti čakovečkog Međimurja zauzeli su 4. mjesto na Final Four turniru Kupa regija Hrvatskog košarkaškog saveza koji je osvojila Sonik Puntamika iz Zadra na dvodnevnom turniru u Sinju.

U borbi za treće mjesto naš sastav U-15 u nedjelju prijepodne doživio je minimalan poraz od ekipe novog premierligaša zagrebačkog Dinama 89-87, dok je u subotu navečer u polufinalu Međimurje svladano od zadarskog Sonik Puntamike 75-64.

Iako su obje utakmice pretkadeti Međimurja izgubili, u većem dijelu jedne i druge utakmice imali su „sve u svojim rukama“, ali nažalost ispuštena je prednost koja je stvorena i protiv zadarske Puntamike i u borbi za broncu protiv Dinama.

U obje utakmice kobne su bile zadnje četvrtine kada su protivnici uspjeli preokrenuti naše vodstvo i na kraju spretniji i sretniji zabilježiti pobjedu.

Protiv Dinama za broncu odigrana je odlična utakmica uz fenomenalnu partiju vjerojatno i najboljeg igrača turnira našeg playmakera Nikole Hrena koji je zabio 38 poena uz sjajnih 59 posto šuta. Hren je s 58 poena ujedno bio drugi najefikasniji igrač turnira.

Prava prilika za veliki rezultat propuštena pak je u subotu protiv Sonik Puntamike koja nije bila nesavladiv protivnik bez obzira na krajnji rezultat.

Na poluvremenu smo imali +6 razlike nakon sjajne partije Šarića u 2. četvrtini (dobili je 28-13), ali prednost koja je nekako održavana u trećoj četvrtini i na početku posljednje, istopila se u zadnjih pet-šest minuta.

Nažalost, Hren je u toj utakmici četiri minute dok kraja, kad se lomio rezultat kod -3 (tri minute jedna i druga ekipa nije zabila koš) ispao iz igre zbog pet „penala“ i nakon toga više nismo vjerovali u pozitivan rezultat uz nekoliko nevjerojatno sretnih koševa protivničkog sastava.

Također, umor od puta (ustajanje rano ujutro u 5:30 utakmica kasno navečer u u 19:30) i natjecateljski podražaj koji veći dio ekipe nije imao na ovakvom nivou, pa je trema učinila svoje, itekako se osjetio ne samo kod nas, već i kod momčadi Dinama koja je također izgubila polufinale.

Međutim, obje ekipe prema prikazanome u borbi za treće mjesto i posebice talentu koji posjeduju vjerojatno, zaslužile su vjerojatno i finale. Ali, „domaće“ ekipe sinjskog Alkara i zadarske Puntamike iskoristile su činjenicu da su odmornije ušle u polufinale.

Na kraju su zaigrale nedjeljno finale koje je po kvaliteti bilo daleko od utakmice između Dinama i Međimurja za treće mjesto.

Naša utakmica za broncu, bila je na kraju vrlo dramatična. Puno više raspoloženih igrača u sastavu Međimurja nego dan ranije, posebice onih mlađih, donijelo je preokret u drugoj (dobili je 28-15) i visoko vodstvo trećoj četvrtini desetak razlike u našu korist. Uz nezaustavljivog Hrena, odličan je bio Kovač (na kraju 14 poena), priključivali su se Šarić i Šimunić, kao i drugi.

Dinamo se ipak vratio u susret u zadnjoj četvrtini i slično kao Puntamika došao do pobjede u nevjerojatnoj seriji trica u zadnjih pet minuta. Naime, tada je njihov igrač Burek koji do završnice nije zabio gotovo ništa, nanizao nevjerojatnu seriju od 4 trice, a još jednu zabio je njihov najbolji igrač Krčelić.

Donijelo je to zagrebačkom sastavu prednost od +7, ali naši su pokazali karakter i nisu se predali u zadnje 2 minute. Hren je bio nezaustavljiv, a Kovač je tricom poravnao na 87-87.

Nažalost, nismo iskoristili u zadnjoj minuti u tri navrata promašaje gostiju, nismo uzeli loptu pod vlastitim košem i Dinamo je dobio prilike za drugi šut i jednu od njih 8 sekundi prije kraja pretvorio je u vodstvo 89-87.

Pokušao je Hren tricom iz nemoguće situacije sekundu prije kraja, lopta je bila blizu ulaska kroz mrežicu, ali ovaj put nije ušla, tako da je ostala pobjeda i brončana medalja Dinamu.

Bez obzira na dva poraza i na kraju 4. mjesto, nastup u Sinju bio je izvrsno iskustvo za našu ekipu pretkadeta, posebice za mlađe igrače rođene 2008. i 2009. godine koji nisu imali prilike igrati tako kvalitetne i značajne utakmice.

Naime, trener Novak je dao priliku svima da zaigraju uz Hrena, Šarića i Šimunića te su mogli osjetiti natjecateljski podražaj koji do sada nisu imali.

Upravo će oni predvoditi sastav U-15 Međimurja u idućoj sezoni i zasigurno je posebice važno za njih bilo iskusiti kako je igrati s jakim protivnicima i da u budućnosti uz daljnji marljiv rad i upornost na treningu, mogu napredovati u igrače koji će postati stožerni ove ekipe, nakon prelaska generacije 2007. godišta u kadete.