7 C

Dario Vizinger asistencijom i golom sa Celjem slavi naslov slovenskog prvaka

Mladi međimurski napadač Dario Vizinger u srijedu je novom sjajnom partijom bio jedan od najzaslužnijih što je njegovo Celje odigralo s Olimpijom 2:2 i osvojilo pehar slovenskog nogometnog prvaka.

U dramatičnoj završnici 1. slovenske nogometne lige koja je odlučena u  posljednjem kolu u derbiju prvenstva između Celja i Olimpije po prvi put naslov prvaka Slovenije osvojili su Celjani.

U napetom derbiju opet je blistao naš Vizinger s asistencijom i zgoditkom 23. po redu u ovoj sezoni. Celje je dvaput vodilo, najprije pred kraj prvog dijela kad je međimurski napadač ukrao loptu stoperu Olimpije, odlično pucao, a odbijanac vratara njegov kolega iz napada je pospremio u mrežu za 1:0.

U nastavku su Ljubljančani brzo poravnali, ali onda je Vizinger opet sjajno reagirao i skrenuo jedan udarac svojeg suigrača i tako prevario golmana gostiju za 2:1.

Opet je Olimpija poravnala, ostalo je 15-20 minuta do kraja, bilo je prilika na jednoj i drugoj strani, ali se mreže više nisu tresle ostalo je 2:2 i s dva boda prednosti koje su stekli uoči zadnjeg kola Celjani slave povijesni naslov prvaka.