13.9 C

Bušnja zabio za Rijeku

Nogometaši Rijeke sudjelovali su u novoj ludoj utakmici. Nakon 4:3 pobjede u prošlom kolu kod Gorice, ovaj put je Rijeka, u 11. kolu HT Prve lige, slavila u Puli protiv Istre 1961 sa 6:3.

Ovo je ujedno rekordna utakmica sezone po broju pogodaka. Do sada je rekordna bila ona na Šubićevcu između Šibenika i Hrvatskog dragovoljac (6:2).

Bolje i žešće je utakmicu otvorila Istra 1961 koja je i povela u 18. minuti, kada je strijelac bio Silva. No, odgovor Rijeke je stvarno bio žestok do kraja poluvremena pa su tako gosti do odmora zabili čak četiri gola (dva puta Pavičić i po jednom Krešić i Vučkić).

Odmah na startu drugog dijela Ampem je dodatno nokautirao domaćina golom za 5:1, ali opuštanje vodeće momčadi na ljestvici iskoristila je Istra 1961 koja je postigla dva pogotka (Mahmoud i Lisica) te se time vratila u igru (3:5).

No, utakmica je i definitivno zaključena u 85. minuti kada je međimurski nogometaš Denis Bušnja postavio konačnih 6:3. Ove sezone odigrao je sedam utakmica u HNL-u, a pritom je postigao dva pogotka. Svojih 30 minuta u jučerašnjem susretu dobio je i Matej Vuk.