7 C

4. NL: U derbiju klubova s vrha Omladinac i Bednja podijelili bodove

U zaostaloj utakmici 17. kola Omladinac je ugostio prvoplasiranu Bednju s kojom je u jednoj od najljepših utakmici prvenstva 4. NL podijelio bodove.

Poveli su gosti vrlo rano, u 7. minuti golom Hercega. Domaćin se ne predaje, polako preuzima igru u svoje ruke i redaju se prilike jedna za drugom. Promašuju Hlišć, Stojko, Panić, da bi u 33. minuti došlo do poravnanja golom mladog sedamnaestogodišnjeg Saše Stojka.

U nastavku prava kanonada na gol gostiju, ali i neefikasnost domaćih igrača. Igrači Omladinca pritiskali su gol Bednje, a propisno su se ispromašivali redom Hlišć, Prenkpalaj, Radiković, Stojko i to u jednim od rijetkih napada kažnjavaju gosti. Na 1:2 Bednju u vodstvo u 60.minuti  dovodi Herceg svojim drugim golom.

Međutim napadi domaćih ne jenjavaju, a ulaskom ponajboljeg strijelca Mihaela Jurinca stvari dolaze na svoje mjesto, jer upravo on zabija za poravnanje u 77. minuti.

Do kraja se rezultat ne mijenja i utakmica završava kao i jesenas u Beletincu 2:2. Sve u svemu bila je to jedna kvalitetna utakmica na nivou višeg ranga. (d)