4. NL: Međimurec minimalno slavio u derbiju, Centrometal iznenadio u gostima

U derbiju klubova iz vrha Međimurec je s 2:1 bio bolji od Omladinca. Domaćin se orijentirao na obranu i pokušavao iz kontre. Nakon što nisu zabili iz dvije izgledne prilikeigrači Omladinca Prenkpalaj i Hlišć, iz jednog kontranapada to je uspjelo domaćinu koji dolazi u vodstvo preko Štrukelja. U nastavku  opet dominira Omladinac, a poentira Međimurec nakon sporno dosuđenog “penala” kojeg realizira Treska. U 72. minuti isključen je gostujući igrač Toplek, ali to nije omelo igrače Omladinca da se pokušaju vratiti u igru. U 86. minuti smanjuje Prenkpalaj, a u sudačkoj nadoknadi sudac Novosel poništava gol Stojka zbog zaleđa.

U Svetoj Mariji domaća Mladost slomila je otpor Dinama iz Domašinca u drugom dijelu s dva gola Valjka u 62. i 89. minuti i u sudačkoj nadoknadi golom Nađa.

U derbiju začelja Sloga je poražena kod kuće od Plitvice 2:4. Nakon što su gosti došli u vodstvo u 26. minuti, dvije minute kasnije zbog drugog žutog kartona isključen je Obadić. Do poluvremena još jedan gol gostiju, a u nastavku još dva za vodstvo Plitvice 0:4. Do kraja Fabricio i Vinković samo ublažavaju poraz.

Najveće iznenađenje u ovom kolu priredio je Centrometal koji je u gostima savladao Nedeljanec golom Dombaja. Ovo je Macinčarima treća uzastopna pobjeda kojom su došli do 21 boda i 12. mjesta.

Rezultati 20. kola:

subota: Mladost Komet – Dinamo (P) 3:1, Zelengaj – Ivančica 0:1, Nedelišće – Dubravka/Zagorac 8:0,
nedjelja: Nedeljanec – Centrometal 0:1, Bednja – Jalžabet 2:0, Mladost (SM) – Dinamo (D) 3:0, Međimurec – Omladinac 2:1, Sloga – Plitvica 2:4. (d)