6.7 C

4. NL: Međimurec i Mladost (SM) preokretom do pobjeda, Nedelišće otkinulo bod Bednji

U derbiju dva Dinama IV. NL Čakovec-Varaždin u Domašincu pred oko 300 gledatelja na kraju podjela bodova. Iako je palovski Dinamo vodio 0:2 golovima koje je postigao Karlo Baksa u 4. i 33. minuti, domaćini su se uspjeli vratiti u igru. Stjepan Krznar prvo je smanjio na 1:2 u 39. minuti, da bi drugim golom u samoj završnici u 90. minuti donio bod svojoj ekipi. Oba gola “Čepa” je zabio iz kaznenih udaraca.

U Dunjkovec-Pretetincu gosti iz Turčina su u prvom dijelu bili puno bolja ekipa i iz nekoliko izglednih prilika pogodili su samo jednom. Prednost od 0:1 u 32. minuti za Dubravku osigurao je Jazbec. U nastavku smo vidjeli jednu sasvim novu ekipu Međimurca koja je u samo pet minuta preokrenula rezultat. Prvo u 47. minuti poravnava Treska, da bi Tonami doveo četiri minute kasnije Međimurec u vodstvo. Nakon još jednog gola Treske u 58. minuti utakmica je praktički bila riješena, a do kraja po još jedan gol svake momčadi za konačnih 4:2.

U Svetoj Mariji slični scenarij, s time da je Mladost dva puta anulirala vodstvo Centrometala i pobijedila 3:2. Meglić dovodi goste u vodstvo, Gašparić poravnava i s 1:1 odlazi se na odmor. U novo vodstvo Macinčari dolaze u 47. minuti golom Jezernika, da bi golovima Vlaha i još jednog Gašparića bodovi ostali kod kuće.

Nedelišće se vraća s bodom iz Beletinca golom Farkaša u 80. minuti. Prije toga vodeća Bednja imala je 1:0 golom Kuljija iz 50. minute.

Sloga je doživjela u Čakovcu poraz od Zelengaja 1:4. Gosti već do poluvremena imaju dva gola prednosti. Odmah početkom nastavka Fabricio smanjuje na 1:2, ali to je bilo sve od domaćih jer gosti s još dva gola odnose bodove.

Utakmica između Plitvice i Ivančice odgođena je zbog loše epidemiološke situacije u Ivancu, a na temelju preporuke kriznog stožera Grada Ivanca. (d)