3.HNL Sjever: U derbiju kola Rudar pokleknuo u zadnjim sekundama, Polet uvjerljiv kod kuće

Polovični rezultat naših predstavnika u 14. kolu 3.HNL Sjever, Rudar je izgubio u Križevcima dok je Polet bio uvjerljiv protiv Bjelovara.

U Svetom Martinu na Muri u posljednjem ovojesenskom srazu Polet je ugostio starog znanca ekipu Bjelovara. Mladići Matije Kristića upisali su sigurnu pobjedu 3:0 i ovu dionicu završili na 3. mjestu s 27 bodova, jedan manje od Mladosti Ždralovi koja ima odigrati još jednu utakmicu.

Već u prvom dijelu pobjednik je praktički odlučen kada su se u strijelce upisali Fran Krištofić u 20. i Dejan Mezga u 31. minuti. U drugom dijelu još jedan gol Mezge za ukupno osmu pobjedu.

Na gostovanju u derbiju kola u Križevcima Rudar je pokleknuo u posljednjim trenucima, u sudačkoj nadoknadi primili su gol iz kaznenog udarca.

Domaći su otišli na odmor golom Borovčaka u 42. minuti, a u drugom dijelu za ” Lapornike” poravnava u 65. minuti Filip Škvorc. I onda kad se očekivala podjela bodova jedanaesterac za Radnik u 5.minuti sudačke nadoknade koji realiziraju za pobjedu 2:1.

Rudar će ovu polusezonu završiti najmanje na 6. mjestu, a da li će biti peti i preskočiti Papuk ovisi o zaostaloj utakmici koju igraju naredne subote kod kuće protiv lidera, Mladosti iz Ždralova. (d)