8 C

3. HNL: Petarda na “Šuderki”, Podravina utrpala pet komada Rudaru, novi remi Poleta

Pravi debakl je Rudar doživio u subotu protiv Podravine. Nakon što su u srijedu srušili vodeću Mladost, jučer pravi potop i poraz 0:5 od gostiju iz Ludbrega. Već u 3. minuti vode gosti, a na odmor odlaze prednošću 0:2. U nastavku jalova igra Rudara, a igrači Podravine s još tri gola u mreži Rajfa krunišu bolju igru i zasluženo slave 0:5. Ovim porazom Rudar je i dalje u gornjem dijelu tablice, na 6. mjestu koje jamči igranje u play offu. Novi ispit imaju već u srijedu kada su u četvrtfinalu županijskog kupa domaćini Međimurju, a tri dana kasnije u prvenstvu gostuju u Bjelovaru.

Polet je upisao treći uzastopni identični remi 1:1, ovaj puta protiv domaće Virovitice. Prvi su poveli domaćini u 42. minuti golom Suvajca, a bod Poletu u drugom dijelu donosi Glavica pogotkom u 59. minuti. Ovim remijem Polet je pao na treće mjesto, a u slijedećem kolu ima priliku da dostigne vodeću Mladost koja dolazi u Sveti Martin na Muri. (d)