7.1 C

2. ML Sjever: Međimurje velikim preokretom do vrijedne pobjede u Ivancu

Košarkaši Međimurja izborili su treću pobjedu u nizu u 2. ML Sjever. Na gostovanju u Ivancu kod Ivančice bili su bolji od domaćina rezultatom 59-78 (17-13, 19-11, 10-29, 13-25).

Nakon što je prvo poluvrijeme bilo zaborav, uz -12 koševa zaostatka, ekipa Međimurja odigrala je najbolju četvrtinu sezone u kojoj je za 10 minuta zabila 29, a primila samo 10 poena i u potpunosti preokrenula igru i rezultat.

Temelj nove pobjede opet je bila odlična obrana, koja je bila solidna i u prvom dijelu utakmice protiv Ivančice, ali nije nikako funkcionirao napad. Osim početne trice Golika, nitko nije mogao zabiti ništa izvana.

Šut za tri je bio 1-14, a za dvicu se zabijalo uglavnom ispod obruča. Srećom, obrana se igrala dobro, tako da zaostatak nije bio nenadoknadiv, jer je bilo posve jasno da se tako loš postotak šuta ne može ponoviti.
I upravo to se dogodilo u trećoj četvrtini, naši su igrači počeli zabijati u serijama.

Brzi protok lopte, uz puno više energije i kretanja u napadu donio je dobre šuterske pozicije i onda se otvorilo. Golik, Mislav Kranjčec i Marek zabili su po dvije trice, uz sjajnog Glumca koji je nemilice trpao pod košem i redom iskorištavao slobodna bacanja.
Iako je opet imao malo problema s osobnim greškama Kuzmić je uz puno energije koja je njegov zaštitni znak, bio također pravi kad se lomio rezultat.

Međimurje je u potpunosti preokrenulo igru i rezultat na svoj mlin, a domaćin je pogubio sve konce i ostao bez odgovora.

Dobro su reagirali i svi igrači koji su ulazili u igru, a posebice iskusni Drk koji se vraća nakon zdravstvenih problema, te junior Gašparić, tako da je u zadnjoj četvrtini podignuta prednost koja je bila nenadoknadiva za domaćina.

Pri kraju su priliku dobili i najmlađi Balent, te Rodek (zabio tricu) i Bartolić koji su imali određenu minutažu i u prvom dijelu susreta. Na kraju vrijedna pobjeda od +19 poena razlike u korist Međimurja.

S nova dva boda Međimurje je skočilo na 3. mjesto tablice 2. ML Sjever na kojoj vlada popriličan „nered“ s obzirom na zaostale utakmice, ali najvažnije je da se drži korak s onima koji imaju najbolji omjer, a to su: Podravac, Vindija i Radnik.

Međimurje je protiv Ivančice igralo u sastavu: Balent, Kuzmić 8, M. Novak 16, Gašparić 2, Bartolić, Kranjčec 11, Drk 3, Golik 15, Rodek 3 i Glumac 20. Trener: S. Novak.

Rezultati 7. kola: Ivančica – Međimurje 59-78, Labrada 1971 – Vindija 75-85, Bjelovar – Podravac 72-83,Petar Zrinski – Radnik (23. 11.), Varteks – Virka (odgođeno).

-Nismo bili pravi u prvom poluvremenu, nije nas krenuo šut i to je donijelo nervozu. Međutim, bez obzira na zaostatak bio sam uvjeren da ćemo dobiti Ivančicu, što smo i pokazali u drugom dijelu. Najbolja treća četvrtina sezone u Ivancu i u obrani i u napadu donijela nam je ono što smo željeli od samog početka utakmice: samopouzdanje te kontrolu igre i rezultata, rekao je trener Međimurja Stjepan Novak nakon utakmice i dodao – Najvažnije je da se vide rezultati našeg rada na treninzima, sad opet kad smo se više -manje kompletirali. Nažalost opet smo imamo mali problem s ozljedom Franje Kranjčeca na kojeg nismo mogli računati u ovom susretu. Ali Franjo se vraća nadam se već za iduće kolo, vrlo blizu povratka je i duže ozlijeđeni Mikec koji silno želi povratak u redovan trenažni proces, ali nećemo žuriti. Uglavnom, trebamo samo ovako nastaviti raditi, jer pred nama je najvažniji period sezone.

Međimurje u sljedećem 8. prvenstvenom kolu u subotu 26. studenog na domaćem parketu u Ivanovcu, ima novi izazov protiv jakog Petra Zrinskog. Ekipa iz Vrbovca bila je bolja od nas na početku sezone u kupu, pa je ovo dobra prilika za uzvrat i osvajanje važnih bodova za zadržavanje pri samom vrhu tablice.

Slijedi uglavnom još jedna zanimljiva sportska subota za sve međimurske ljubitelje košarke i naravno navijače uz čiju podršku nastavljamo pobjednički niz.