2. HNL: Međimurje i Šibenik odigrali bez golova 0:0

U prvoj utakmici 16. kola 2. HNL Međimurje je u noćnoj utakmici ovog petka na čakovečkom SRC Mladost ugostilo vodeću momčad prvenstva – Šibenik. Nije bilo golova u Čakovcu, prva i posljednja momčad u poprilično slaboj utakmici odigrali su 0-0.

Prvenstveni lider vrlo ozbiljno je shvatio ovo gostovanje, pa su na utakmicu doputovali već u četvrtak kako bi što odmornije dočekali dvoboj protiv Međimurja koje je loše startalo u nastavak sezone doživjevši dva poraza od izravnih suparnika za opstanak u ligi – Solina i Hrvatskog Dragovoljca.

S druge strane Šibenčani također nisu startali idealno, jer su doživjeli naprije poraz na gostovanju u Osijeku, da bi nakon toga u susjedskom derbiju deklasirali Zadar.

Obje ekipe imale su stoga u petak vrlo važnu utakmicu za daljnji tijek sezone, jer u čakovečkim redovima zazvonilo je na uzbunu nakon lošeg starta, dok su gosti željeli nastaviti u pobjedničkom ritmu.

Međimurje je utakmicu protiv lidera dočekalo opet u oslabljenom sastavu. Trener Kristić opet nije mogao računati na Režića, Patafte i Fadića, tako da nije mogao popuniti ni zapisnik sa svih 18 igrača. Ipak za razliku od gostovanja u Sigetu za momčad su konkurirali Pajić i Trojak, koji su iz sastava istisnuli pomalo neočekivano Brckovića i Marcijuša koji su završili na klupi i po svemu bili aduti u slučaju da kola krenu nizbrdo.

Pod svjetlima reflektora utakmica je krenula u 20 sati pred oko 500 gledatelja, među kojima je bila i organizirna gostujuća navijačka skupina.

1. minuta – krenula je utakmicu u Čakovcu koju sudi Ante Čuljak iz Zagreba. Međimurje igra u sastavu: Galoši – Pajić, Novoselac, Hranilović, Pušić – Zanjko, Jakšić, Marić – Trojak, Ikić, Munivrana, a za goste iz Šibenika zaigrali su: Labrović – Vukorepa, Blaić, Pandža, Musa – Kendeš, Kukec, Roca, Barišić – Antunović, Ampem.

15. minuta – još je 0:0, iako su gosti mogli povesti. Imali su tri dobre situacije pred golom Galošima, ali srećom nisu još uvijek uputili udarac prema domaćem golu, nisu bili koncetrirani u završnici. S druge strane Međimurje je prvo bilo konkretno, Marić je pucao s dvadesetak metara, ali je gostujući vratar uspio obraniti loptu koja je bila neugodna po brzom terenu.

30. minuta – nema pogodaka, ali vrlo je zanimljivo na SRC Mladost. Sada su domaći opasniji od Šibenčana. Imali su dvije sjajne prilike. Najprije je u 25. minuti najraspoloženiji domaći napadač Munivrana sjajno ušao s lijeve strane, a siguran zgoditak spriječio je izvrsnom intervencijom spriječio vratar Labrović, a onda je Hranilović dobro pucao glavom, ali lopta opet nije htjela u gol. Šteta.

45. minuta – nije bilo puno uzbuđenja u završnoj fazi prvog poluvremena, pa je i dalje početnih 0:0.

46. minuta – počinje drugi dio, nema promjena u nomčadi.

55. minuta – izgledna situacija nakon prodora Munivrane, ali zakomplicirali su u završnici domaći i ništa od završnog udarca.

79. minuta – žestoki protesti s gostujuće klupe nakon što je 2. pomoćni sudac Grofelnik označio zaleđe Prince Obenga. Loši gosti u nastavku mogli su ozbiljno zaprijetiti domaćem vrataru Galošiju, ali napad gostiju je zaustavljen, iako je pitanje je li bilo zaleđe.

85. minuta – sama završnica, domaćin je bolji u nastavku i opasniji pred gostujućim vratima. U 82. minuti Pajić je bio u dobroj poziciji pred vratima Šibenika, nakon što ga je izvrsno glavom uposlio ponajbolji domaći igrač Novoselec, ali udarac domaćeg braniča također glavom bio je preslab za Labrovića.

90. minuta – sve je izglednije da neće biti golova. Gotovo je, Međimurje – Šibenik 0:0.