2. HNL: Usprkos sjajnog drugog dijela Međimurje izgubilo od Rudeša

NK Međimurje

Nakon stanke zbog reprezentacije, na krilima sjajne pobjede na Poljudu, Međimurje je dočekalo ambiciozni Rudeš kojem ne ide sve kako su zamislili u jesenskom dijelu sezone kada je u pitanju borba za povratak u prvoligaško društvo.

Gosti su na kraju ipak slavili 0:1 nakon što su bili bolji u prvom poluvremenu, ali Međimurje je opet odigralo sjajno drugo poluvrijeme i zaslužilo barem bod.

Ali, ovog puta preokret nije uspio, Rudeš je nekako stigao do pobjede, koju su grčevito obranili, ne samo zbog propuštenih prilika domaćina, već i zbog velikog previda suca Linića u završnici susreta kad nije dosudio penal za Međimurje.

Domaći su u ovoj utakmici bili bez sve bolje lijevog bočnog Vidovića i standardnog u veznoj liniji Hlišća, ali svi ostali igrači i najveći aduti, posebice u napadu bili su na raspolaganju treneru Lepenu.

Međimurje – Rudeš završilo je 0:1

Prvo poluvrijeme nije donijelo neki kvalitetan nogomet. Igra s dosta grešaka na obje strane, bez dobre organizacije, s time da su gosti nakon 15-20 minuta postali opasnija momčad na terenu.

Kao rezultat toga počele su prijetnje po golom pred domaćim vratima, dok su domaći bili potpuno neopasni, kao što je to bio slučaj i u većini utakmica u prvom poluvremenu ove jeseni. Tek jedan udarac u gostujuća vrata Šimičića i to na samom početku utakmice.

U 23. minuti Jurić je nakon pogreške domaće obrane ostalo sam na lijevoj strani ispred vratara Koprića, ali pucao je visoko preko gola.

Bila je to najbolja prilika u prvih pola sata igre, da bi u 33. minuti nakon ubačaja iz kuta gosti tražili najstrožu kaznu zbog navodnog igranja rukom jednog domaćeg igrača nakon kornera, ali sudac se opravdano nije oglasio.

Međutim, bolju i konkretniju igru gosti su naplatili pred kraj prvog poluvremena. U 42. minuti izveli su još jednu dobru akciju koju su ovaj put pretvorili u čistu priliku, a Australac hrvatskih korijena u redovima gostiju Toni Jurić reagirao je golgeterski i sproveo loptu u mrežu za 0:1.

Domaći nogometaši opet su se probudili tek u nastavku

Obilježje jesenskog dijela sezone momčadi Međimurja je uragansko drugo poluvrijeme. Stoga je kod domaćih navijača koji su bez obzira na prohladnu jesensku večer dobro ispunili zapadnu tribinu tinjala nada da će i protiv Rudeša u nastavku uslijediti preokret.

I zaista, nakon samo minutu igre u nastavku Šimičić je najozbiljnije zaprijetio gostujućem vrataru Baniću, ali ovaj je bio na pravom mjestu i izbacio loptu u korner. Iz kornera nova prijetnja pred gostujućim vratima, ali Hranilović se nije snašao u dobroj poziciji. I onda kao kruna tih 4-5 daleko najboljih minuta Međimurja u ovom susretu uslijedio je ubačaj sa strane, opet je Šimičić bio najbrži, ali je gostujućog vratara pomilovala sreća, jer je lopta pogodila stativu umjesto rašlji.

Četvrta velika prilika uslijedila je u 58. minuti kada je nakon novog ubačaja iz kuta u prazno odletio vratar Banić, a Ivančić je umjesto u praznu mrežu, loptu poslao visoko preko gola. Samo tri minute kasnije nova prijetnja za gostujućeg vratara koji je ubačaja Ikića neugodnu loptu koja je skliznula pred njegovim golom obranio u zadnji trenutak.

I tu nije prestao pritisak domaćina. Opet je uslijedila dobra akcija i korner, nakon kojeg je Hudećek opalio s 25 metara, a lopta je fijuknula zamalo pored gola. Domaći su u 20 minuta nastavka zavrijedili barem neodlučeno, ali je na semaforu i dalje bilo 0:1.

U 76. minuti vrlo sporna situacija u gostujućem kaznenom prostoru. Šimičić je odlično primio loptu i krenuo sam prema gostujućim vratima, srušen je od gostujućeg stopera, ali sudac Linić pokazao je da nije bilo prekršaja za najstrožu kaznu. Vidjet ćemo što će pokazati snimka, ali dojam je da je bio prekršaj i penal.

Sudac Linić dobro je vodio susret do završnice, a nakon što nije dosudio kazneni udarac za domaćina u potpunosti se izgubio i bio glavni uzrok velike nervoze na terenu

U 81. minuti opet nakon udarca iz kuta nova opasnost za vratara Banića. Brcković je dočekao rolicu za na vrhu kaznenog prostora, dobro pucao, lopta je usput pogodila nekoga, ali ipak nije skrenula prema kutu, tako da se gostujući vratar uspio vratiti i obraniti.

U 86. minuti nova prilika za domaćina, a nakon toga velika gužva pred golom gostiju, nakon što je sudac Linić „preventivno“ označio prekršaj nad vratarem Banićem kojeg nije bilo. Nakon svega žuti kartoni na jednoj i drugoj strani.

I na kraju velika gužva koju je potencirala gostujuća klupa na čelu s trenerom Markom Babićem kao i nervoza, navlačenje igrača obje ekipe, za što je najviše zaslužan sudac Linić koji je oštetio domaćina u završnici utakmice.

Nažalost naši nisu uspjeli barem poravnati, iako su za prikazano u nastavku zaslužili barem bod i ostalo je 0:1 uz veliki pljesak domaćih navijača za prikazano bez obzira na poraz.

MEĐIMURJE – RUDEŠ 0:1 (0:1)

ČAKOVEC. Stadion SRC Mladost. Gledatelja: 400. Sudac: Marko Linić (Rijeka). Pomoćnici: Paolo Prodan (Valbandon) i Igor Pelc (Sisak). Četvrti sudac: Marin Rožman (Rijeka).

STRIJELAC: 0:1 Jurić (42).

MEĐIMURJE: Koprić – Dodlek (od 74. Čikvar), Novoselec, Knezović, Hudećek (od 74. Patafta) – Hranilović, Zanjko (od. 80 Hajdinjak) –Ivančić, Ikić, Brcković – Šimičić. Trener: Lepen.

RUDEŠ: Banić – Gorupec, Matić, Manenica, Radas – Pripić, Zoungrana (od 64. Čabraja) – Burić, Okechuwku, da Silva – Jurić. Trener: Babić.