5.6 C
Četvrtak, 18 travnja, 2024

2. HNL: Šibenik slavio u Čakovcu 2:1 i zadržao lidersku poziciju

Nakon dvije pobjede, Međimurje je u prvenstvenom nastavku 2. HNL doživjelo dva uzastopna poraza. U srijedu je u Čakovcu slavio lider Šibenik koji je zasluženo stigao do pobjede od 2-1 (1-0).

Brzopotezni tempo odigravanja drugoligaškog prvenstva dobro je došao za Međimurje da spere gorak okus gostovanja u Bijelom Brdu gdje se oštećeni u nekoliko navrata, što je donijelo nažalost i poraz nakon dvije uzastopne pobjede.

Međutim, protivnik koji je stigao u srijedu u Čakovec bio je sve samo ne jednostavan, jer je u pitanju lider Šibenik koji je ujedno i najveći kandidat za prvoligaško društvo.
Nevrijeme koje se sručilo na naš kraj srećom ipak se malo smirilo, iako je vjetar u prvom dijelu utakmice ometao igru na SRC Mladost i pomagao gostima koji su od 1. minute zagospodarili terenom. Pritisak i nekoliko dobrih izrađenih prilika od kojih je u jednoj bio i Čakovčanin Pajić koji je ljetos preselio u šibenske redove urodio je plodom za gostujući sastav već u 13. minuti kada je nakon ubačaja iz kuta i gužve lopta završila u Koprićevoj mreži i 0-1.

I nakon toga gosti nisu stali, ali srećom više nisu bili efikasni. Domaćin jako blijed u prvom poluvremenu, nije uopće zaprijetio gostujućem vrataru Labroviću.
Na poluvremenu sve je mirisalo na poraz Međimurja, ali u drugih 45 minuta ipak su se naši konačno pokrenuli. Počeli su igrati, akcije su se konačno počele nizati pred vratima Šibenika, a probudili su se i domaći navijači Anđeli, posebice nakon što je stiglo poravnanje u 56. minuti. Minuti prije Ikić je izborio penal, kada je gostujući lijevi bočni Bilić, neoprezno uklizao našem igraču i srušio ga u šesnaestercu. Novoselec je sigurno zabio s bijele točke na 1-1.

Međimurje je ovaj pogodak dao novi polet i utakmica je postala potpuno otvorena. Krenule su akcije na jednoj i drugoj strani, postalo je vruće u oba šesnaesterca.

Posebno je bio raspoložen Ikić, ali najveću prijetnju uputio Bulat, ali je Koprić odlično obranio. U takvom otvorenom nadmetanju, ipak je do izražaja došla veća kvaliteta gostujućeg sastava koji je nakon ulaska Princea opet postao opasan.

Kao rezultat toga došla je izvrsna akcija po lijevoj domaćoj strani koja je probijena i na odličnoj povratnoj lopti Princeu nije bilo teško zatresti nebranjenu domaću mrežu za 1:2.

Do kraja više nije bilo povratka za Međimurje da se uzme barem bod, jer su gosti rutinski zadržali prednost do kraja za nova tri boda.

MEĐIMURJE – ŠIBENIK 1-2 (0-1)

ČAKOVEC. Stadion SRC Mladost: Gledatelja: 250. Sudac: Ante Čuljak (Zagreb), pomoćnici: Anto Marić (Zagreb) i Dejan Vuković (Zagreb). Četvrti sudac: Toni Dadić (Zagreb). Delegat: Krunoslav Moslavac (Virovitica).

Strijelci: 0-1 Juričić (13), 1-1 Novoselec (56-11m), 1-2 Prince (75).

MEĐIMURJE (4-3-3): Koprić – Hudećek, Knezović, Novoselec, Vidović – Hranilović (od 74. Ceraj), Hlišć (od 78. Patafta), Ikić – Čikvar (od 46. Marić), Šimičić, Brcković. Trener: Lepen Jurak.

ŠIBENIK: (4-3-2-1): Labrović – Pajić, Vukorepa, Pandža, Bilić – Bulat (od 72. Barišić), Španja (od 59. Prince) – Rak, Kukec, Čurić – Juričić. Trener: Rendulić.