14.5 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

2. HNL: Prva gostujuća pobjeda Međimurja nakon velikog preokreta u zagrebačkoj Dubravi

Prvih dvadeset minuta bolju igru Međimurje nije uspjelo okruniti pogtkom.Jedan kiks u obrani bio je dovoljan da Dubrava povede. Hlišć je izgubio loptu i k tome napravio faul na dvadeset metara. Juranović pogađa preko zida za 1:0.

U drugom poluvremenu preokret za Međimurja kada sa dva gola u dvije minute dolaze u vodstvo 1:2. Prvo je u 48. minuti na pas Ivančića poravnao Šimičić, a minutu kasnije nakon kontre Brcković dodaje do Ikića koji zabija za 1:2. Do kraja utakmice pritisak Dubrave nije urodio plodom, a Čakovčani su u kontrama promašili dvije izgledne prilike za još uvjerljiviju pobjedu.

Velika tri boda i prva gostujuća pobjeda daju podstrek za dalje. U sljedećem kolu uoči Svih Svetih u četvrtak 31. listopada Međimurje dočekuje Dugopolje.