2. HNL: Međimurje u zadnjim sekundama do velika tri boda

Međimurje je na domaćem terenu uoči reprezentativne stanke stiglo do pobjede ‘zlatnim golom’ doslovce u zadnjim sekundama utakmice u 96. minuti zgoditkom Patrika Mijića za 2:1.

Croatija iz Zmijavaca pokazala se očekivano kao tvrd protivnik, nisu gosti slučajno bili drugi u prošlom prvenstvu 2. HNL, ali u Čakovcu su teško pratili ritam domaće momčadi usprkos njihovog ranog vodstva golom Vukoje iz 11. minute.

Domaći su nakon toga žestoko pritisnuli i zasluženo poravnali na 1:1. Palić je dobro opalio, a netko je od gostiju u pokušaju bloka skrenuo loptu i prevario svojeg vratara.

Međimurje je u 45. minuti imalo veliku priliku za vodstvo, ali je Mijić zapucao penal.

U nastavku su vrlo brzo gosti ostali s igračem manje na terenu, nakon što je u 52. minuti isključen zbog dva žuta Vukoja.

Ali, to je izgleda bio uteg više psihološki za našu mladu ekipu, jer su se gosti povukli i branili, čuvali snagu samo za obranu gola i poneku kontru.

Naš sastav nije imao previše ideje kako do gola, ali onda kad je ostala samo nada, u zadnjoj minuti nadoknade, Mijić se iskupio i nakon biljara u šesnaestercu gostiju zakucao loptu u mrežu za urnebesno slavlje igrača Međimurja i vrijedna tri boda.

Gosti su žestoko protestirali smatrajući da je bio ofsajd, ali je pomoćni sudac rezolutno pokazao da gol vrijedi.