6.1 C
Subota, 20 travnja, 2024

2. HNL: Međimurje – Sesvete 1:2 – preokret gostiju nakon kardinalnih grešaka domaće obrane

U 3. kolu 2. HNL Međimurje je u subotu od 20 sati na SRC Mladost Čakovec ugostilo Sesvete koji glasi kao jedan od favorita za ulazak u Prvu HNL, ali u prva dva kola nije se iskazalo.

Međutim, u Čakovcu su ipak uspjeli doći do prve pobjede, ponajviše zaslugom igrača u zadnjem redu Međimurja. Nakon što u prvom dijelu nisu zapucali prema vratima domaćina, a naši vodili 1:0, u prvih nekoliko minuta nastavka, nevjerojatne dvije-tri obrambene greške u redovima našeg sastava i gosti su iskoristili te poklone za preokret i konačnu pobjedu 1:2.

Međimurje – Sesvete, naši su poveli u 28. minuti                                                                            Foto: Mario Golenko

94. minuta 1:2 pobjeda gostiju – gotova je utakmica u Čakovcu, Sesvete je slavilo 1:2.

90. minuta – igra se četiri minute sudačkog dodatka. Sve je manje vremena da Međimurje izbjegne prvi prvenstveni poraz.

89. minuta – sve je izgledniji poraz Međimurja, a trener Kristić umjesto veznog uvodi zadnjeg veznog igrača, iako na klupi ima ofenzivce Dodleka i Vidovića. U napadu je stoper Novoselec, što izgleda pomalo očajni trenerski potez.

80. minuta – domaćin nikako ne uspijeva napraviti pritisak prema vratima Sesveta, a gosti nakon što su preokrenuli rezultat uglavnom se orijentiraju na branjenje svog gola.

67. minuta – još jedna loša odluka ovog puta glavnog suca Darka Jurčevića iz Cetingrada. Laktom je jedan igrač gostiju udario Hudećeka u glavu, ali za suca to nije žuti karton.

59. minuta – odmah prva dobra akcija Ikića, Šimičić je na kraju dobio izvrsnu povratnu rolicu na 16 metara po sredini gola, dobro je pucao, vratar gostiju Mikulić ostao je nepomičan na svojim vratima, ali je lopta prohujala nekoliko centimetara kraj gola. Kakva prilika za poravnanje.

58. minuta – prva izmjena kod domaćina. Umjesto Hlišća ulazi Ikić.

53. minuta 1:2 – kakva greška domaćeg vratara Koprića i vodstvo Sesveta 1:2. Dučkić je iz očaja puknuo prema golu s nekih 25 metara, a domaći vratar je nevjerojatnim kiksom propustio loptu u gol. Kakav preokret u nekoliko minuta zahvaljujući greškama igrača Međimurja.

50. minuta – što je sada pokazao pomoćni sudac Emir Trklja koji je napravio već nekoliko grešaka na štetu domaćina. Sada je zaustavio napadača Međimurja Čikvara koji je krenuo sam prema gostujućim vratima, iako nikakvog ofsajda nije bilo. Možda je bio prekršaj za goste, ali to nije bilo signalizirano, već zaleđe.

48. minuta 1:1 – izjednačenje na SRC Mladost Čakovec. Lazar Vujanić zabio je s bijele točke za poravnanje.

47. minuta – nepotrebno poigravanje na lijevoj strani i gosti su dobili loptu. I onda penal za goste. Glavni sudac jedva je dočekao da ga dosudi, iako se nitko od igrača Međimurja nije bunio nakon što je pao jedan igrač gostiju.

45. minuta – gotovo je prvo poluvrijeme. Nisu gosti uspjeli opasnije zaprijetiti, Međimurje i dalje bez problema drži 1:0.

32. minuta – nekoliko sumnjivih odluka glavnog i prvog pomoćnog suca. Glavni ne sudi faulove, a pomoćni ne maše zaleđa gostima.

28. minuta 1:0 – ništa nije nagovještavalo vodstvo Međimurja, ali ipak gol naših nakon prekida. Ceraj je ubacio pred vrata gostiju, a najviši u skoku bio je kapetan Međimurja Ivan Novoselec i naši vodi.

15. minuta – u prvih desetak minuta nakon polušanse domaćina, nije bilo većih uzbuđenja pred jednim i drugim golom.

4. minuta – velika prilika za Međimurje. Brcković je sjajno asisitirao Hlišću, ali je ovaj rolicu puknuo preko gola.

1. minuta – utakmica je počela točno u 20 sati. Igra se pod svjetlima reflektora, ali velikom sparinom.

SASTAVI MOMČADI:

MEĐIMURJE: Koprić – Hudećek, Novoselec, Ceraj, Brcković – Hranilović, Hajdinjak (od 89. Zanjko), Hlišć (od 58. Ikić) – Čikvar (od 71. Patafta), Ivančić, Šimičić.

Rezultati subotnjih utakmica 2. HNL: Kustošija – Rudeš 0:2, Solin – Cibalia 2:2, Šibenik – Osijek 2 2:1, Međimurje – Sesvete 1:2.