5.6 C

2. HNL: Međimurje pobjedom protiv Lučkog izbilo na drugo mjesto tablice

Usprkos tome što su u osakaćenom sastavu ušli u utakmicu 6. kola II. HNL, Međimurje je protiv Lučkog u subotnjoj noćnoj utakmici u Čakovcu, stiglo do nove pobjede na domaćem terenu i nova tri boda s kojima su opet uz bok vodećem Varaždinu, na visokom drugom mjestu prvenstvene tablice. Trenutak odluke dogodio se u posljednjoj minuti prvog dijela, u 45. minuti kada je Nino Patafta zabio za 1:0 i rezultat se više nije mijenjao do kraja utakmice.

Skupo je koštala što se tiče ozljeda kup utakmica u Varaždinu momčad trenera Kristića. Nakon što se već ranije ozlijedio Munivrana koji je u međuvremenu obavio artroskopiju koljena i bit će spreman za završnicu jesenskog dijela sezone, još dva standardna napadača s početka prvenstva ispala su iz stroja: središnji napadač Škvorc i krilni Marciuš. I to nije sve, ozlijedio se također i standardni stoper Pušić, a jedina dobra vijest uoči dolaska Lučkog bio je povratak Marića.

Na kraju, usprkos tome što je nekoliko igrača debitiralo u početnoj postavi Međimurje je stiglo do zaslužene pobjede.

Gosti nisu bili previše opasni, tek nekoliko malo lošijih reakcija u domaćoj obrani stvorili su gužvu pred domaćim vratima, ali bez opasnog udarca za vratara Nemeca.

S druge strane, naši su poveli u pravo vrijeme, nakon što Patafta nije odustao da nešto napravi u gostujućem kaznenom prostoru i onda kada se oslobodio svojih čuvara sjajno je pogodio malu mrežicu za 1:0 u najboljem mogućem trenutku pred sam kraj prvog dijela.

U nastavku je Međimurje moglo znatno ranije od posljednjeg sučevog zvižduka riješiti pitanje pobjednika. Raspoloženi Patafta još je u dva navrata bio blizu pogotka, kao i Šarić, te Trojak, ali ostalo je do kraja slatkih minimalnih 1:0 za naše.

Tako je čakovečki sastav s 11 osvojenih bodova, tri pobjede i dva remija, izbio na visoko drugo mjesto tablice, a nakon šest odigranih kola bit će najmanje treći, jer ga može prestići u nedjelju samo Šibenik.

MEĐIMURJE – LUČKO 1:0 (1:0)

ČAKOVEC. Stadion SRC Mladost. Gledatelja: 300. Sudac: Ivan Antunović (Velika Gorica) – 7. Strijelac: 1:0 Patafta (45).

MEĐIMURJE: Nemec 7 – Pajić 6,5, Režić 7, Ptiček 6,5, Brcković 6 – Hranilović 6,5 (od 83. Sabol -), Marić 6,5 (od 76. Tkalčić 5,5), Malenović 7 – Trojak 6 (od 59. Šarić 6,5), Patafta 7,5, Karamarković 7.

LUČKO: Koprić 6 – Ribić 5, Knezović 5, Lončar 6, Ceraj 5,5 – Filipović 5, Polić 5 (od 77. Luetić -), Marić 6, Mladen 5 (od 61. Tolić 5,5), Batarelo 6,5 – Banović 5 (od 46. Travaglia 6).

Igrač utakmice: Nino Patafta (Međimurje).