16.7 C

16-godišnja Anja Balent zabila u zadnji čas za bod Zrinskica

U trećem kolu 1. Hrvatske rukometne lige za žene rukometašice Zrinskog stigle su do prvog prvenstvenog boda protiv Murvice rezultatom 23:23.

U susretu bez gledatelja ugostile su Murvicu te su u vrlo napetom susretu stigle do boda četiri sekunde prije zvuka sirene.

Prvi dio otišao je na stranu Murvice (10:11), a gošće iz Crikvenice znale su naplatiti svaku grešku u domaćim redovima.

Loš ulazak Zrinskog u drugi dio odveo je gošće na četiri pogodaka prednosti. Buđenje domaćih slijedilo je u 40. minuti kada zabijaju dva brza pogotka preko Balić i Car te smanjuju rezultat na 15:17.

Zrinskice u prvo vodstvo u drugom dijelu stižu devet minuta prije kraja pogotkom Car. Nakon toga vodile su u još dva navrata, ali gošće su se uvijek vraćale.

18 sekundi prije kraja Murvica ima prednost od jednog pogotka, a trenerski dvojac Vrbančić – Pavleković zove minutu predaha. Krenule su Zrinskice po pogodak vrijedan boda i nakon uigrane akcije lopta je stigla do 16 – godišnje Anje Balent koja je mirno postigla pogodak za prvi prvenstveni bod i konačan rezultat 23:23.