1.HRL žene: Važna pobjeda Zrinskog u derbiju začelja

ŽRK Zrinski
Ilustracija, Foto: Tin Tomanić

U derbiju začelja Zrinski je na svom parketu došao do važna dva boda protiv Sinja kojima ih je prestigao na tablici.

Zrinskice su krenule furiozno od samog početka i u 5. minuti imaju već +4 (5:1). Do kraja poluvremena raspucane Gudelj, Balić i Vukojević još više dižu vodstvo i čakovčanke odlaze na odmor s visokih +7 (15:8).

Početkom nastavka gošće su poduzetnije i uspijevaju malo smanjiti vodstvo Zrinskog i dolaze do zaostatka od tri gola u 45. minuti (20:17). U posljednjoj četvrtini raspucala se Borković i s tri uzastopna gola dovela svoju ekipu na +6 (24:18). Do kraja susreta razlika se povećava i susret završava uvjerljivom pobjedom Mrđenovih igračica 29:20.

Najefikasnije u domaćim redovima bile su Borković i Gudelj sa 6 pogodaka, Vukojević je postigla 5, a Balić 4. Po 3 gola dale su Resman i Bartolić, a po 1 Blagus i Balent.

U 11. kolu iduće subote Zrinski gostuje u Virovitici. (d)