1. HRL žene: Usprkos dobroj igri Zrinski poražen u Osijeku

U Prvoj HRL, rukometašice Zrinskog vraćaju se iz Osijeka praznih ruku unatoč dobroj igri, pogotovo u drugom poluvremenu.

U prvom dijelu naše rukometašice bile su dobre samo u početku kada je u 9. minuti 4:4. Od tada pa do odlaska na odmor Osijek predvođen čakovčankom Dorom Pajić stalno povećava vodstvo. U jednom trenutku imaju +5 (11:6), da bi na poluvremenu bilo 19:16.

Furiozan je bio nastavak igračica Gorana Mrđena kada s 5 uzastopnih golova Zrinski vodi 19:21. Domaće rukometašice polako se vraćaju i u 44. minuti poravnavaju na 23:23. Od tada pa sve do dvije minute pred kraj rovovska borba i u neizvjesnoj utakmici rezultat je u egalu.

U 57. minuti kod vodstva Osijeka 29:28 Anja Žvorc brani šut i daje priliku svojim suigračicama za poravnanje. Međutim u slijedećem napadu Zrinski brzo gubi loptu i u kontri Petra Jeršek dovodi Osijek u prednost od dva gola i tu je utakmica bila riješena. Na kraju 31:29 i nova dva boda za Osijek.

Najefikasnije u redovima Zrinskog bile su Lea Vukojević i Marija Borković s po 10 pogodaka. Na golu je dobra bila Anja Žvorc sa 10 obrana.

Kod domaćih je nezaustavljiva bila Dora Lacković s 11 golova, a bivša igračica Zrinskog Dora Pajić kao organizator igre 3 puta se upisala u strijelce.

Slijedeće subote Zrinski je domaćin ekipi Split 2010. (d)