1. HRL – žene: Nakon ostavke Kučeka Zrinski došao do prvog boda

Rukometašice Zrinskog u derbiju začelja 1. HRL došle su u 3. kolu do prvog boda u posljednjim sekundama utakmice odigrane u Čakovcu.

Nakon što je trener Saša Kuček neočekivano podnio ostavku na mjesto trenera prve ekipe samo dan prije utakmice Uprava kluba je brzo reagirala i trenersku palicu predala Darinki Pavleković koja je do sada bila u ulozi pomoćnog trenera.

Podjelom bodova 23:23 (10:11)  završila je utakmica Zrinskog i Murvice, dva sastava koja su dala najmanje pogodaka u prva dva kola.

Tijekom 60 minuta zanimljivog susreta, prednost se selila s jedne na drugu stranu. I domaća i gostujuća ekipa imale su priliku prelomiti utakmicu, ali nisu to uspjele.

Zrinski je dobro otvorio utakmicu  i poveo 6:3, no do odmora gošće preokreću i na poluvremenu vode 10:11.

U nastavku Murvica povećava vodstvo na +4, međutim uporne Zrinskice poravnavaju, a u 51. minuti vode 20:19.

Do kraja utakmice prednost se seli s jedne ekipe na drugu, Pavleković zove minutu odmora osam sekundi prije kraja i priprema napad za izjednačenje kojeg je realizirala jedna od najmlađih u ekipi, Anja Balent za konačnih 23:23.

Ena Car predvodila je Zrinski sa 6 zgoditaka, dok je Lorena Petreković postigla 4 gola. (d)