1. HRL za žene: Višestruki prvak Podravka nanijela Zrinskom visok poraz

U srijedu je Zrinski odigrao zaostalu utakmicu 5. kola 1. HRL za žene, a protivnik na domaćem parketu u Čakovcu bio je višestruki prvak, Podravka iz Koprivnice.

Prvakinje su bez muke u utakmici bez gledatelja nanijele katastrofalni poraz Zrinskom koji se ove godine bori za ostanak u elitnom društvu. Nakon početnih 1:1 Podravka brzo odlazi na +7 (1:8), da bi već na poluvremenu razlika bila +16 u korist gošći iz Koprivnice (7:23).

U nastavku igračice Podravke nesmiljeno trpaju mrežu Zrinskog i susret završava visokom pobjedom gošći 14:41. Najefikasnija u domaćim redovima bila je Janja Balent sa 4 pogotka, Vuljak je postigla 3, po 2 su dale Balić, Bartolić i Laptoš, a jednom je pogodila Resman.

Zrinski je na 12. mjestu s 3 boda, a iza njih su Virovitica 1234 s 1 bodom i posljednje Dugo Selo 55 bez bodova. U slijedećem kolu Zrinski je trebao gostovati kod Bjelovara, ali je susret odgođen zbog koronavirusa u redovima Bjelovarčanki.

Slijedeći put na parket čakovčanke izlaze u srijedu 18. studenog u utakmici 9. kola kada od 19 sati gostuju u Umag. (d)