11.7 C

1. HRL za žene: Do prve pobjede rukometašice Zrinskog uvjerljivo protiv Sesveta

Do prve pobjede u 1. HRL čakovečke rukometašice došle su u 7. kolu uvjerljivo protiv Sesvete Agroproteinke rezultatom 33:24.

Gošće iz Sesveta prve su povele i to im je bilo prvo i posljednje vodstvo. Gostujuće rukometašice donekle su parirale do 10. minute kada je bilo 5:4. U 20 minuti Zrinskice imaju +6 (13:7), a na odmor odlaze sa 8 golova prednosti (19:11).

U drugom dijelu Zrinski ne da samo održava, već i povećava razliku i u nekoliko navrata ima 10 golova prednosti da bi utakmica završila uvjerljivom pobjedom Zrinskog 33:24.

Najefikasnija u domaćim redovima bila je Hannah Vuljak s 9 pogodaka, slijedi Ira Resman s 8, 5 je postigla Melani Balić, po 4 su upisale Ena Car i Hana Laptoš, a 3 gola postigla je Lana Blagus. Marta Kozjak upisala je 5 obrana, a Anja Žvorc dvije.

Već u srijedu Zrinski igra zaostalu utakmicu, a protivnik na domaćem parketu u Čakovcu je višestruki prvak Podravka iz Koprivnice. (d)