1.HRL Sjever: U lokalnom međužupanijskom derbiju Čakovec poražen u Vidovcu

U zaostaloj utakmici 9. kola MRK Čakovec je poražen u međužupanijskom derbiju na gostovanju u Vidovcu 37:34.

Od samog početka domaćini su nametnuli ritam i u 8. minuti imaju +4 (6:2). Do odlaska na odmor rezultat stalno varira u prednosti domaćina od dva do četiri gola i na poluvremenu je 20:17 za Vidovec.

I u nastavku domaćini stalno drže Čakovčane na tom razmaku, da bi malo nade svojoj ekipi dao Krajner u 54. minuti kada smanjuje na dva razlike i ulazi se u neizvjesnu završnicu. Međutim domaćini predvođeni neuhvatljivim Težakom koji je postigao 15 pogodaka dolaze do pobjede 37:34.

Najefikasniji igrači u ekipi Čakovca bili su Nikola Vuković s 12 i Petar Sklepić s 8 golova.

Prvenstvo se nastavlja kroz 14 dana kada u 12. kolu MRK Čakovec dočekuje Dugo Selo. (d)