4 C

1.HRL Sjever: U domaćim utakmicama Čakovcu bod, Prelog poražen

Mrk Čakovec i Prelog igrali su zaostale utakmice na domaćem parketu, Čakovec je izvukao bod u posljednjim sekundama, Prelog je poražen i nakon 10. utakmica još uvijek je bez boda.

Čakovčani su u zaostaloj utakmici 6. kola ugostili KTC i uzeli bod golom Egona Jure Juranića u posljednjim sekundama.

Sama utakmica je bila izjednačena, igralo se gol za gol, a na odmor gosti odlaze s pogotkom razlike (12:13).

U nastavku gosti stalno drže prednost od jednog gola i kod rezultata 24:25 30 sekundi do kraja imaju napad. Čakovčani su se obranili i u kontri par sekundi prije završetka Juranić donosi bod svojoj ekipi. Najefikasniji u domaćim redovima bio je Kristijan Štefičar sa 7 golova.

Prelog ni u desetoj utakmici nije došao do boda i zalijepljen je za dno tablice. U derbiju začelja na domaćem parketu bolji od njih bio je Viro Virovitica rezultatom 34:38.

Preložani su silovito krenuli i poveli 3:0, no gosti se ne daju i u 15. minuti poravnavaju (6:6). Do poluvremena izjednačena igra no ipak Prelog na odmor odlazi s +2 (13:11). U nastavku igrači Dubravka Hozjaka povećavaju vodstvo (23:19), međutim u posljednjoj četvrtini do izražaja dolazi šira klupa i kvaliteta gostiju i bodovi odlaze u Viroviticu. Standardno najraspucaniji u domaći redovima bio je Toplek s 11 pogodaka. (d)