6.1 C
Subota, 20 travnja, 2024

1. HRL Sjever: Pobjedom u Virovitici Čakovec do 4. mjesta, Prelog teško poražen

U 11. kolu 1. HRL Sjever oba naša kluba su gostovala, Prelog je teško poražen u Dugom Selu, a MRK Čakovec se vraća pobjedom iz Virovitice.

U utakmici protiv fenjeraša, Viro Virovitica, koji do sada nije upisao ni bod, čakovečki rukometaši do pobjede su došli u zadnje dvije minute.

Sama utakmica bila je izjednačena, a na odmor su domaći otišli s golom prednosti (15:14). U drugom dijelu igra se gol za gol i ekipe se izmjenjuju u vodstvu. U 57. minuti domaćini uspijevaju poravnati (30:30), ali to im je bilo sve. Pobjedu su u zadnjim minutama Čakovcu osigurali Hozjan i Sklepić za konačnih 30:32. Najefikasniji u redovima Čakovca bili su Vuković sa 10 i Sklepić sa 8 pogodaka.

Ovom pobjedom Čakovčani su došli do 11 boda i 4. mjesta.

Prelog će očito prve bodove morati tražiti slijedeće subote baš protiv današnjeg protivnika MRK Čakovca.

Naime, u 9. nastupu upisali su novi poraz, ovaj puta u Dugom Selu koje je bilo puno bolje rezultatom 45:28.

Osim početnog vodstva Preloga sve ostalo je bilo na strani domaćina i utakmica je riješena u ranoj fazi, u 10. minuti Dugo Selo vodi 8:1. Do poluvremena uspijevaju malo smanjiti (21:16) i držati rezultat do 38. minute (24:20), a poslije toga pa do kraja prednost domaćina samo raste da bi na kraju Dugo Selo pobijedio sa 17 golova razlike.

Kod Preložana stnadardno najefikasniji je bio Vjeran Toplek sa 10 pogodaka. (d)