1. HRL Sjever: Obje naše ekipe upisale gostujuće poraze

U 13. kolu 1. HRL Sjever obje naše ekipe, Čakovec i Prelog , upisale su gostujuće poraze.

Vrlo dominantno riješili su domaći susret u Zrinjevcu protiv sastava Preloga. Osječani su na kraju slavili 44:23. Do odmora su domaći imali prednost od sedam pogodaka razlike (21:14).  Unatoč tome što su već tada trasirali put prema pobjedi nisu posustali ni u nastavku. Izgledali su još uvjerljivije te u konačnici slavili s velikih “plus 21”. Veliki hendikep rukometašima Preloga bila je činjenica da su u Osijek stigli sa samo devet igrača što se i osjetilo u nastavku. Najefikasniji u redovima Preloga bio je Toplek sa 9 pogodaka.

Čakovčani su u derbiju klubova s vrha tablice na gostovanju u Križevcima upisali poraz 32:28 (16:12). Čakovčani su se dobro držali  prvih 15 minuta, te u nastavku jednim dijelom kada su u 50. minuti imali neriješeno (26:26). Tada domaćin postiže 5 pogodaka za redom i upisuje pobjedu kojom su došli na 2. mjesto, dok je MRK Čakovec s utakmicom manje s 15 bodova na 7. mjestu.

U redovima Čakovca najbolji strijelci bili su Antunović sa šest te Tkalec i Ćuk s po pet pogodaka.