15.6 C

1. HRL Sjever: Novi porazi rukometaša Preloga i Čakovca

Naši predstavnici u 1. HRL Sjever, Prelog i Čakovec upisali su nove poraze.

U 23. kolu u derbiju začelja u Virovitici je domaći Viro bio bolji za jedan gol od rukometaša Preloga. Tako i dalje naši rukometaši drže neslavni rekord jer do sda nisu osvojili ni bod. U mladoj ekipi Preloga ponovo se istaknuo Luka Čapalija koji je postigao 11 golova.

Drugi naš predstavnik MRK Čakovec gostovao je u Zagrebu kod Medveščaka gdje je uvjerljivo poražen. Naši su se držali do 15. minute s golom razlike (7:6), a otada samo raste prednost domaćina i na odmoru je 18:12. U nastavku Medveščak još i povećava razliku da bi u jednom trenutki imali i +12 (34:22), a susret završava pobjedom domaćina 36:27. Petar Sklepić je bio najefikasniji sa 6 golova u ekipi Čakovca.

Prvenstvo se nastavlja već u tjednu, u utorak u 20 sati Prelog je domaćin Dugom Selu, dok MRK Čakovec igra dan kasnije. U srijedu od 20 sati u dvorani Graditeljske škole dočekuje Viro Viroviticu. (d)