1.HRL Sjever: MRK Čakovec pobijedio Osijek na krilima mladog Juranića

Rukometaši Čakovca nisu igrali čak 40 dana zbog epidemije koronavirusa. Odmah po izlasku iz samoizolacije krenuli su nadoknađivati propuštene utakmice i u prvoj ove srijede u dvorani Graditeljske škole upisali su vrijednu pobjedu nad Osijekom.

Tradicionalno neugodni protivnik iz Slavonije završio je prvo poluvrijeme u svoju korist (14:15). Od početka su bili u stalnom vodstvu, ali se nisu odlijepili. U drugi dio Čakovčani su krenuli odlučnije, trebalo im je deset minuta da dođu u prvo vodstvo. Petar Sklepić u 40. minuti zabija za 20:19, dobro se igra u obrani i vodstvo se povećava. Do kraja utakmice igrači Zorana Jeftića kontroliraju igru i trijumfiraju sa 32:29. U trećoj prvenstvenoj pobjedi istaknuo se mladi Jura Egon Juranić koji se 8 puta upisao u strijelce. Dobro je igrao i Krajner koji je pogodio 7 puta, a zabijali su još Tkalčec 5 puta, Sklepić i Škrobar 4 puta. Dva gola zabio je Vuković, a po jedan Hozjan i Benko.
Slijedi zgusnuti raspored za Čakovčane i odigravanje osim utakmica redovnog kola i onih zaostalih. Slijedeću utakmicu igraju ove subote, u derbi susretu 8. kola na domaćem parketu u Čakovcu dočekuju prvi i neporaženi Rudar iz Samobora. Utakmica je na rasporedu 21. studenog u 19.30 sati.
Zaostalu utakmicu 5. kola protiv Maksimir Pastele igraju slijedeće srijede, 25. studenog u Zagrebu u 18 sati. (d)