10 C
Četvrtak, 18 travnja, 2024

1.HRL Sjever: Domaći poraz Čakovca od vodećeg Rudara, Prelog izgubio od Vidovca

Oba naša predstavnika u 1.HRL Sjever upisali su domaće poraze, Čakovec je izgubio od neporaženog Rudara, dok je Prelog poražen od susjednog Vidovca.

Rudar iz Samobora od početka se nametnuo u dvorani Graditeljske škole kao lider i povećavao vodstvo do poluvremena na koje odlazi s 5 pogodaka razlike (8:13).

Kao i u prošloj utakmici rukometaši MRK Čakovca bude se u drugom dijelu i dolaze do poravnanja (16:16). Međutim sve to je kratko trajalo, a usput ne koriste dva sedmerca i prednost je ponovo na strani gostiju (18:22). Do kraja utakmice rutinirana igra rukometaša Rudara i uvjerljiva pobjeda 19:27.

U redovima Čakovca najefikasniji je bio Škrobar sa 5 pogodaka. Slijedi ubrzani ritam zbog nadoknade propuštenih utakmica i već u srijedu slijedi gostovanje u Zagrebu kod Maksimir Pastele. Nakon toga u subotu se igra redovno kolo u kojem Čakovec gostuje kod Vidovca.

Prelog je i nakon 8. kola još uvijek bez pobjede i bez boda. Ovaj puta poklekli su kod kuće od Vidovca 32:39.

Kao i u prošlom kolu protiv Rudara, tako su i protiv Vidovca odolijevali do petnaestak  minuta prije kraja.

U odličnom prvom dijelu igrači Dubravka Hozjaka bili su u stalnom vodstvu i na odmor odlaze s 2 gola prednosti (15:13). U nastavku se drže do 45. minute kad imaju još neriješeno (25:25), a nakon toga pa do kraja iskusni gosti iz susjednog Vidovca samo povećavaju vodstvo i na kraju pobjeđuju 32:39.

U ekipi Preloga standardno najefikasniji je bio Vjeran Toplek s 9 golova. U slijedećem 9. kolu Prelog gostuje u Zagrebu u derbiju začelja kod Medvešaka (d).