5.6 C

Završnica 1. hrvatske mlađe kadetske rukometne lige

Naši mladi kadeti, muškog rukometnog kluba Čakovec, rođeni 2004./05. proteklog su vikenda sudjelovali na 5. uzastopnom prvenstvu Hrvatske gdje su ostvarili skroman uspjeh osvojivši 13. mjesto. U najtežoj skupini najprije su igrali sa vršnjacima iz Splita koju su fizički bili viši, snažniji ali kvalitetnom igrom prezentirali su odličan rukomet i zasluženo pobijedili rezultatom 26-19. Za svoju igru dobili su pohvale brojnih trenera. U drugom susretu u egal utakmici rukometaši Trsata, unatoč dobroj igri Čakovčana, bili su uspješniji i na kraju slavili 24-19. Posljednju utakmicu skupine odigrali su sa velikim rivalom i novim viceprvakom Rugvicom. Nakon odličnog ulaska u utakmicu do poluvremena Rugvica uspijeva izjednačiti, a ključni trenutak susreta dogodio se u 22. minuti kad se ozlijedio naš važan igrač i Rugvica je na kraju ostvarila pobjedu. Nakon toga krenulo se u razigravanje za pozicije u kojem nije bilo uspjeha protiv Zameta i Dugog Sela, ali u posljednjoj utakmici protiv Solina slavili su u posljednjoj sekundi utakmice pogotkom iz cepelina i tako sa osmijehom na licu završili ovogodišnji nastup na državom prvenstvu koje se odigravalo u Poreču. Od pojedinaca najbolji u redovima Čakovčana bio je odličan mladi vratar Vito Horvat. Naši mladi kadeti nastavljaju sa treniranjem jer od 1.-6.7. sudjeluju na najvećoj rukometnoj smotri Partile cupu u Švedskom Goteborgu