15 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Tijana Korent osvojila je 5. mjesto na Svjetskom kupu u Sloveniji

S petim mjestom u finalu ženskog preskoka završila je Tijana Korent (GK Nedelišće). U njezinom 38. finalu u karijeri na turnirima SK i trećim u nizu ove sezone, ocijenjena je sa 12.950 (12.850 i 13.050).

Mateo Žugec osvojio je zlato na konju s hvataljkama na Svjetskom kupu u Sloveniji! 20-godišnji Varaždinac, član GK Vindije, u svom trećem finalu Svjetskog kupa u karijeri osvojio je drugu medalju i u samo 3 tjedna srebru iz Varne dodao i zlato iz Kopru.

U ovom istom finalu Hrvatska je imala još jednog finalist, Jakova Vlaheka (ZTD Hrvatski sokol) koji je sa 13.050 zauzeo 5. mjesto.

Tijana Korent završila na 5. mjestu

Još jedno odrađeno finale bez pada. Zadovoljna sam, dobila sam jednu od boljih ocjena ove godine. Sretna sam što sam popravila i plasman iz Osijeka. Ostaje jedino žal što se još uvijek ne mogu uključiti u borbu za medalje, međutim, nadam se da će se i to popraviti za drugi dio sezone ili za sljedeću godinu.

Ovo nam je 4. natjecanje za redom, svaki vikend smo bili u pogonu, već sam i umorna, noge ne slušaju kako treba, ali prošlo je bez ozljeda i na tome moram biti zahvalan, rekla je Tijana nakon finala u kojima je slavila Mađarica Zsofia Kovacs (13.325).

Ova trojka iz današnjih finala pojačana s Tinom Srbićem i Anom Đerek u srijedu leti put Alžira gdje će predstavljati Hrvatsku na Mediteranskim igrama. Na žalost, zbog ozljede je Oran morala otkazati Christina Zwicker.

Sutra, drugog finalnog dana u Kopru u borbi za medalje biti će Ana Đerek na gredi i tlu te Tina Zelčić na gredi.