7 C

Rukometaši Preloga pobijedili Maksimir Pastelu, Čakovcu bod protiv Osijeka

U četvrtom kolu 1. HRL Sjever RK Prelog je ugostio rukometaše RK Maksimir Pastela. U prvih petnaest minuta izjednačena utakmica, kada je rezultat bio 8:8. Polako ali sigurno domaći igraći hvataju ritam utakmice i uz pomoć domaćih navijača u 25. minuti dolaze do vodstva 13:11. Zadnjih pet minuta prvog poluvremena rukometaši Preloga još pojačavaju ritam utakmice i uz odličnog vratara Lončarića odlaze na odmor rezultatom 17:12.

Početkom drugog poluvremena domaća ekipa još pojačava ritam i u 42. minuti dolazi do najveće prednosti na utakmici, rezultat je na semaforu glasio 24:17. Malo opuštanja domaćih igrača u sredini  drugog poluvremena koriste solidni gosti i smanjuju rezultat u 55. minuti na 30:27. Nakon toga slijedi minuta odmora domaćih igrača, dobar dogovor za mirno privođenje utakmice u svoju korist sa konačnim rezultatom 33:29.

Tako su igrači Dubravka Hozjaka u četiri kola ostvarili već tri pobjede i sa 6 bodova dijele prvo mjesto s KTC-om i Rudarom.

Drugi naš predstavnik u 1. HRL Sjever u dvorani Graditeljske škole pred velikim brojem gledatelja dočekao je čvrsti Osijek. Nakon lavovske borbe susret između MRK Čakovca i Osijeka završen je neodlučenim rezultatom 38:38.

U otvorenoj utakmici napadački orijentiranoj, u prvom dijelu vodstvo se izmjenjivalo, a na odmor čakovčani odlaze s tri gola prednosti. Vodstvo su održavali desetak minuta prije kraja, a onda s nekoliko grešaka dozvoljavaju gostima da preokrenu vodstvo u svoju korist. Međutim u posljednjoj minuti domaći uspijevaju izjednačiti na 38:38.