Poletovcima jesenski naslov, titula najbolje fair play momčadi…

NK Polet Sveti Martin na Muri s 33 osvojena boda potpuno je zasluženo osvojio jesenski naslov prvaka.

Kao i prošle godine jesen 3. HNL Sjever ponovno je bila u znaku nogometaša Poleta iz Svetog Martina na Muri. Poletovci su od 14 odigranih utakmica ostvarili 10 pobjeda, tri neriješena rezultata uz jedan poraz, postigavši 31, primivši sedam pogodaka, što nam je donijelo 33 osvojena boda i potpuno zasluženi jesenski naslov prvaka.

Kroz minulu jesen ekipu je vodio Josip Brezovec, dok su tijekom jeseni boje kluba branili igrači: Dino Jambres, Domen Štefanec, Leonard Mesarić, Dejan Glavica, Marko Žulić, Niko Mihalinec, Nikola Barat, Petar Horvat, Marko Šarić, Silvestar Žganec, Davor Telebar, Edo Topolnjak, Elvis Sabol, Ivan Mezga, Dominik Novak, Nino Patafta, Fran Krištofić, Edo i Josip Žganec, Sven Mlinarić i Gabrijel Lajtman.

Najbolji strijelac kluba je Marko Šarić koji je postigao 7 pogodaka.

Zanimljivo je da su tek treća momčad lige po rezultatu na domaćem terenu  sa 17 bodova, ali su zato daleko najneugodniji gost u ligi s osvojenih 16 bodova u gostima.

Najveću pobjedu ostvarili smo u 2. kolu u Virju gdje je domaći NK Podravac nastradao s 0:5. Impresivan je niz od 4. do 9. kola od 6 uzastopnih pobjeda, a u 5 uzastopnih kola nisu uopće primili gol.

Po osvojenim Fair Play bodovima koje dodjeljuje službeni delegat nakon svake utakmice također se nalaze na prvom mjestu. Fair Play ljestvica kreira se na temelju sportskog ponašanja igrača, službenih osoba, gledatelja, dodijeljenih javnih opomena, izazivanja incidentnih situacija i svega ostalog što može utjecati na Fair Play.

Prosječna dob momčadi je 24 godine i po tome smo 3. najstarija momčad lige.

Ukupno je klub tijekom jesenske polusezone i na domaćem i na gostujućem  terenu pratilo 2950 gledatelja. Time su opet, sad već tradicionalno najgledanija momčad lige. Najgledanija utakmica lige u ovoj  polusezoni bio je derbi 8. kola kada su na domaćem terenu ugostili NK Rudar.

Postigli su najviše golova u ligi, čak 31 u 14 kola što je 2,21 po utakmici ili svakih 40 minuta po jedan gol. 16 golova postigli su u prvom poluvrijemenu i 15 golova u nastavku. Čak 7 golova ili petinu svih golova postigli smo u uvodnih 10 minuta utakmice.

Primili su samo 7 golova ili 0,5 po utakmici tj. prosječno svake dvije utakmice  po jedan gol. To ih čini najboljom obrambenom momčadi lige. Tijekom cijele jeseni primili su samo jedan gol u prvom poluvrijemenu.

Od svih momčadi lige zaradili su najmanje žutih kartona, samo 20 ili 1,43 po utakmici. Čak četvrtinu žutih kartona (5) zaradili su u zadnjih 10 minuta utakmice. Nisu zaradili niti jedan crveni karton.

Nikola Barat i Dino Jambres jedini su igrači koji su odigrali svih 14 cijelih utakmica. Trener Brezovec  ukupno je koristio 20 igrača, dok još tri igrača nisu dobili priliku ući u igru.

Također treba spomenuti i navijače Red Boyse koji klub prate na svim utakmicama.