Polet završio prvenstvo na prvom mjestu bez poraza

Utakmicama 27. kola završeno je prvenstvo u 3.NL Sjever u kojoj je prvak poznat već pred nekoliko kola. To je Polet iz Svetog Martina na Muri koji je uvjerljivo osvojio prvo mjesto s 21 pobjedom i šest remija, bez poraza. Osvojili su 69 bodova, čak 13 više od drugog Rudara. Čestitamo!!

U posljednjem kolu novi prvak je u Čakovcu bio s 2:0 bolji od domaćeg Međimurja, a pobjedu je osigurao već u ranoj fazi igre u prvom poluvremenu. U 6. minuti Nino Patafta dovodi Polet u vodstvo, a već u 17. minuti Luka Mezga zabija za konačnih 0:2. U 58 minuti dosuđen je kazneni udarac za momčad NK Međimurje kojeg nije uspio realizirati Dominik Drk.

I drugi međimurski derbi otišao je na stranu gostiju. U Kotoribi je domaći Graničar poražen od Rudara iz Murskog Središća 1:4. Poveli su gosti u 14. minuti golom Petra Ratajca, a domaći se vraćaju u igru u 25. minuti zgoditkom Luciana Škode. Tim rezultatom otišlo se na odmor. U nastavku apsolutno bolji gosti postižu tri gola, prvo u 56. minuti pogađa Arpad Vaš, šest minuta kasnije precizan je Kevin Nedeljko, a za konačnih 1:4 zaslužan je devetnaestogodišnji Ilija Liklin koji zabija u 74. minuti.

Svoj susret već prije, u četvrtak odigrao je Dinamo koji je u Domašincu pobijedio Podravinu 4:1. Koprivnica i Pitomača su remizirali, a Varteks je bio bolji na gostovanju kod Virovitice.

Rezultati 27. kolo: Dinamo (D) – Podravina 4:1( igrano u četvrtak), Virovitica – Varteks 1:3, Koprivnica – Pitomača 1:1, Graničar(K) – Rudar 1:4, Međimurje – Polet 0:2.